۴۰ تن کالای قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد معدوم می شود

یاسوج- ایرنا- سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ تن انواع کالای قاچاق مکشوفه تاریخ مصرف گذشته و فاسد شده که عمده آنها مواد خوراکی و نوشیدنی است، روز چهارشنبه هفته جاری در این استان معدوم می شود.

به گزارش ایرنا، سید عیسی حسنی روز یکشنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این میزان کالای قاچاق در قالب چهار دستگاه کامیون ۱۰ تن به منطقه دوپشته دشتروم از توابع شهرستان بویراحمد منتقل و با حضور جمعی از متولیان امر و مسئولان اجرایی استان معدوم خواهد شد.

وی افزود: نهادهای نظامی، انتظامی، قضایی و امنیتی کهگیلویه و بویراحمد به همراه سازمان جهاد کشاورزی این استان افرادی که اقدام به خروج قاچاق و غیرقانونی گندم استان به دیگر نقاط کشور می کنند را شناسایی و معرفی تا با آنان برخورد اساسی شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به منظور شناسایی و برخورد جدی تر با این افراد گشت های مشترک با حضور دستگاه های اجرایی مربوطه از جمله تعزیرات حکومتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تشکیل و فعال شود.

حسنی عنوان کرد: کالاهای قاچاق مکشوفه در کهگیلویه و بویراحمد که بدون صاحب یا مالک هستند از سوی دفتر نمایندگی فروش اموال تملیکی این استان و از طریق مزایده فروخته شده و درآمد آنها به حساب خزانه استان واریز شود.      

وی ابراز داشت: خودروهای شوتی علاوه بر حمل کالاهای قاچاق، امنیت جاده های ارتباطی و جان مردم و دیگر رانندگان را نیز به خطر می اندازند که باید جلوی فعالیت آنها در کهگیلویه و بویراحمد گرفته شود.

حسنی گفت: تعیین یک مکان برای استقرار مرکز ایست و بازرسی در نزدیکی مرز کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری با هدف مقابله هر چه بهتر با خودروهای شوتی حامل کالاهای قاچاق با جدیت در دستور کار متولیان امر و مسئولان اجرایی این استان است.  

وی اظهار داشت: تعیین این مکان و تصمیم گیری لازم در مورد چنین موضوع مهمی مستلزم همکاری هر چه بیشتر مسئولان اجرایی چهارمحال و بختیاری و حضور افرادی از دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور است.

حسنی افزود: تاکنون با وجود پیگیری ها و مکاتبه های لازم با وزارت کشور اقدامی در این زمینه انجام نشده است. 

۶ ماه نخست امسال ۳۲۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.

در این مدت ۸۰۰ نفر قاچاقچی کالا در کهگیلویه و بویراحمد دستگیر و ۶۰۰ دستگاه خودروی حامل انواع کالای قاچاق نیز توقیف شد.

عمده ترین کالاهای قاچاق مکشوفه در کهگیلویه و بویراحمد در این مدت شامل وسایل آرایشی و بهداشتی، گوشی تلفن همراه، مواد خوراکی و پوشاک بوده است.

۶۱۱۰/۷۵۳۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =