بهای بلیت موزه‌ها گران می‌شود

تهران- ایرنا- مدیر کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی وزارت میراث فرهنگی از افزایش بهای بلیط موزه‌ها و اماکن تاریخی از ابتدای آبان ماه ۹۸ خبر داد.

محمدرضا کارگر روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، افزود: این افزایش به استناد تصویب نامه هیأت وزیران در تاریخ ۲۷ تیرماه ۱۳۹۸ و با توجه به برنامه ریزی‌ها و کارشناسی‌های صورت گرفته مبنی بر سطح بندی موزه‌ها، بناها و محوطه‌های تحت پوشش وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ساماندهی گروه‌های بازدیدکننده، نرخ ورودی موزه ها تغییر خواهد کرد.

وی با تاکید به این که بهای موزه‌ها و دیگر اماکن تاریخی تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی از چهار سال گذشته افزایش نداشته است، گفت: آخرین افزایش بهای موزه‌ها مربوط به سال ۹۴ است و امسال نیز حداقل افزایش قیمت اتفاق افتاده است.

قیمت بلیت موزه‌ها

کارگر اظهار داشت: براساس مصوبه هیات وزیران ورودیه موزه‌های ملی، منطقه‌ای، کاخ موزه‌ها و آثار تاریخی (غیر منقول) ثبت جهانی و شاخص برای بازدیدکنندگان داخلی حداکثر به مبلغ ۵ هزار تومان و برای بازدیدکنندگان خارجی حداکثر به مبلغ ۱۰۰هزار تومان و ورودیه موزه‌های محلی، استانی و سایر آثار تاریخی – فرهنگی (غیر منقول) برای بازدید کنندگان داخلی حداکثر به ۴ هزار تومان و برای بازدید کنندگان خارجی حداکثر به ۵۰ هزار تومان افزایش می یابد.

وی از وجود ۶۶۰ موزه در سراسر کشور خبر داد و گفت: حدود ۳۳۰ موزه کشور متعلق به دیگر سازمان ها و نهادها از جمله بنیاد مستضعفان، شهرداری ها است پس از تهران، خراسان رضوی بیشترین موزه های کشور را در خود جای داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =