وزیر بهداشت عمان: چند گروه را برای آموزش از جمله در حوزه پیوند قلب به ایران فرستادیم

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت عمان گفت: ایران نیروهای متخصص زیادی در حوزه بهداشت و درمان دارد و ما چند گروه را برای آموزش از جمله در حوزه پیوند قلب به ایران فرستادیم.

به گزارش وزارت بهداشت،  احمد بن محمد بن عبید السعیدی روز یکشنبه درباره همکاری با نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران افزود: همکاری‌های بهداشتی و درمانی زیادی با ایران داریم و ایران همواره در منطقه الگو بوده است.

وی ادامه داد: با توجه‌ به موفقیت همزمان ایران و عمان در اخذ گوهینامه سرخک،  در حال حاضر می‌توانیم در دو حوزه مالاریا و سل هم همکاری‌های مشابهی را شروع کنیم.

عبید السعیدی بیان کرد: ما در مسیر حذف مالاریا قرار داریم.   همان طور که اطلاع دارم ایران نیز در این مسیر قرار دارد و برای حل مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و سلامت در منطقه راهکاری جز همکاری و مشارکت بین کشورهای منطقه وجود ندارد.

وزیر بهداشت عمان ظهر امروز جهت شرکت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با استقبال سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران وارد تهران شد.

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با حضور وزرا و نمایندگان ۲۱ کشور منطقه از ۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ به مدت سه روز در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =