سربازان دارای گواهینامه مهارت شغلی پس از خدمت وام دریافت می‌کنند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: طبق هماهنگی با بانک‌ها پس از اتمام سربازی به مشمولان دارای گواهینامه مهارت شغلی تا سقف ۳۰ میلیون تومان وام داده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار «تقی مهری»  روز یکشنبه در حاشیه مراسم معارفه جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام این خبر افزود: پس از تدابیر مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی)، قرارگاه مهارت آموزی برای خدمت قبل از سربازی، حین خدمت و پس از خدمت سربازی پیش بینی و راه‌اندازی شد تا براساس سطح سواد و رشته تحصیلی و مهارت شغلی نیروها را تقسیم بندی کنیم و طبق مهارت شغلی در یگان مربوطه خود مستقر خواهند شد.

وی ادامه داد: امسال حدود ۲۰۰ هزار سرباز مهارت شغلی را در پادگان‌ها آموزش خواهند دید و مقرر شده تا پس از برگزاری کارگاه مهارت آموزی برای سربازان و قبولی در این دوره آموزشی، برای هر سرباز یک مهارت‌نامه که اعتبار بین المللی دارد صادر می شود.

سردار مهری اظهار کرد: سربازی یک ارزش و خدمت بزرگ در کشور است، به طوری که بیش از نیمی از نیروهای ما در جنگ تحمیلی سربازان بودند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به نقش و جایگاه سربازان عنوان کرد: امروز سربازان در حوزه خدمات، امنیت، توان دفاعی کشور در مرزها و مرکز کشور در حال ایفای نقش هستند.

سردار مهری با بیان اینکه سازمان وظیفه عمومی یکی از مهمترین رده های نیروهای مسلح است، افزود: ماموریت اصلی این سازمان احضار و اعزام مشمولان برای خدمت مقدس سربازی است و در نیمه اول امسال حدود ۱۲۰ هزار نفر به سازمان های نیرو های مسلح توزیع نیرو شدند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد تعیین تکلیف مشمولان غایب گفت: طبق قانون به کارگیری مشمولان غایب در واحدهای صنفی، تمام شرکت‌ها و کارخانه‌ها اعم از خصوصی و غیرخصوصی ممنوع است و کسانی که اقدام به این‌کار کنند بنا به مصوبه مجلس باید جریمه شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =