۲۷۰ وکیل خیّر با کمیته امداد آذربایجان‌غربی همکاری می‌کنند

ارومیه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: ۲۷۰ وکیل خیّر با این نهاد حمایتی همکاری و ضمن رسیدگی به پرونده‌های حقوقی و قضایی، مشاوره‌های حقوقی رایگان به مددجویان ارائه می‌دهند.

عزیز سهندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال با همکاری و همراهی این وکلا ۱۰۸ پرونده حقوقی مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربی در مراجع قضایی استان تشکیل شد و مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی بیان کرد: در سال جاری همچنین به منظور رفع مشکلات حقوقی مددجویان ۵۷۲ مورد خدمات مختلف حقوقی و قضایی رایگان توسط کمیته امداد آذربایجان‌غربی به خانواده‌ها ارائه شد.

وی اضافه کرد: در این مدت برای یک‌هزار و ۱۸۱ مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی نیز کلاس‌های آموزش حقوقی با محوریت مسائل حقوق خانواده برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: به منظور مشاوره و وکالت رایگان به مددجویان استان نزدیک به ۱.۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

سهندی بیان کرد: درسال جاری همچنین ۱۱ هزار و ۱۶۶ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان‌غربی از مشاوره‌های فردی و گروهی کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: سه هزار و ۷۱۷ نفر از این افراد به صورت فردی و هفت هزار و ۴۴۹ مددجو به صورت گروهی از کلاس‌های مشاوره کمیته امداد آذربایجان‌غربی استفاده کرده‌اند.

وی اظهار داشت: این مشاوره‌ها برای مددجویان رایگان بوده و کمیته امداد استان در این راستا نزدیک به ۴۲۰ میلیون ریال هزینه کرده است.

وی ادامه داد: مشاوره‌های خانواده، ازدواج، تحصیلی، مشاوره‌های روانشناختی و مشاوره تربیتی از جمله خدمات ارائه شده به مددجویان است.

سهندی گفت: ۱۶ مشاور به‌صورت دایمی، ۲ مشاور به‌صورت پاره وقت و ۲۰ مشاور مستقر در کلینیک‌ها با کمیته امداد آذربایجان‌غربی به صورت مستمر همکاری دارند.

وی اضافه کرد:برگزاری دوره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، ترک تحصیل و فساد اخلاقی از جمله برنامه های این نهاد حمایتی برای مددجویان در ۶ ماهه دوم سال جاری است.

وی در بخش دیگری از اعزام سه هزار و ۲۸۹ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد به اردوهای زیارتی عتبات عالیات، مشهد مقدس و قم و جمکران خبر داد و افزود: برای اعزام این تعداد از مددجویان به اردوهای زیارتی، نزدیک به هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: در نیمه نخست امسال ۲ هزار و ۳۲۱ مددجو در استان از خدمات کانون‌های فرهنگی کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند.

سهندی ادامه داد: امسال ۲ کانون فرهنگی و تربیتی در شهرهای بوکان و تکاب افتتاح شده و با احتساب این کانون‌ها، هم‌اکنون هشت کانون فعال فرهنگی به مددجویان آذربایجان‌غربی خدمات ارائه می‌کنند.

وی اضافه کرد: اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی مشهد مقدس، اعزام به پیاده روی اربعین و عتبات عالیات،   اهتمام در خدمات رسانی از طریق کانون‌های فرهنگی از مهمترین اهداف و برنامه‌های حوزه فرهنگی کمیته امداد در نیمه دوم امسال است.

به گزارش ایرنا، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۸ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.

در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.

وکلای خیّر نیز از حدود یک دهه گذشته با این نهاد همکاری می کنند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =