با اجساد خود نیز در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی ایستادگی خواهیم کرد

تهران-ایرنا- نخست وزیر فلسطین با هشدار به رژیم صهیونیستی درباره تصمیم این رژیم برای نفوذ در منطقه "الف" کرانه باختری اعلام کرد : با اجساد خود در برابر ارتش این رژیم خواهیم ایستاد.

به گزارش روزنامه القدس، "محمد اشتیه" نخست وزیر فلسطین هچنین اعلام کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین در برابر تصمیم رژیم اشغالگر اسرائیل برای تصرف منطقه "الف" کرانه باختری که تحت کنترل این تشکیلات  است، خواهد ایستاد.

وی تاکید کرد،  نخست وزیر اسرائیل مسئول نقض حریم مناطق تحت کنترل اداری و امنیتی تشکیلات خودگردان و نقض توافق های بین دو طرف است در حالی که فلسطینی ها این معادلات را برهم خواهند زد.

براساس توافق اسلو دوم در سال ۱۹۹۵ میلادی کرانه باختری به سه قسمت الف، ب و ج تقسیم شده است.

بخش الف کرانه باختری ۱۸ درصد کل این منطقه را شامل شهرهای فلسطینی و مناطق اطراف آن را تشکیل می دهد و شهرک های صهیونیست نشین  در آن  قرار ندارند.

براساس قانون ورود شهرک نشینان اسرائیلی و ارتش آن به این منطقه ممنوع است اما نظامیان اسرائیل صبح امروز (یکشنبه) با استفاده از گاز اشک آور به تجمع فلسطینیان در شهر رام الل واقع در کرانه باختری یورش برده و با آنها درگیر شدند.

بر اساس این گزارش، ده ها فلسطینی بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شده اند.

نظامیان اسرائیل همه روزه به بهانه‌های مختلف به خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی و کرانه باختری یورش برده و آنان را بازداشت می‌کنند.

همچنین رسانه های اسرائیلی در هفته جاری از موافقت مقامات اسرائیلی با احداث ۷۴۲ واحد مسکونی جدید در شهرک های صهیونیستی کرانه باختری خبر دادند.

شبکه ۷ تلویزیون اسرائیل هم اعلام کرد شورای برنامه ریزی عالی دولت رژیم صهیونیستی روز گذشته با احداث ۵۶۰ واحد مسکونی جدید در شهرک «بیتار عیلیت» در اراضی فلسطینی غرب بیت لحم موافقت کرد.

این شبکه عبری زبان افزود، موافقت با ساخت این واحدهای مسکونی تحت فشار احزاب یهودی افراطی انجام شده است.

شهرک «بیتار عیلیت» یکی از ۱۱ شهرک زیر مجموعه «تجمع شهرکی گوش عتصیون» است که اسرائیل تلاش می کند آن را به مرزهای کنونی خود در کرانه باختری متصل کند.

قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد در ۲۳ دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی آخرین قطعنامه این نهاد بین المللی بود که خواستار توقف فوری و کامل شهرک سازی در کرانه باختری و قدس اشغالی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =