۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۸
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83515653
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار رئیس اتحادیه دموکرات‌های مسلمان فرانسه به مکرون

تهران - ایرنا - رئیس اتحادیه دموکرات‌های مسلمان فرانسه نسبت به اظهارات ستیزه‌جویانه و انتقام‌جویانه «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه علیه اسلام هشدار داد و گفت: مبارزه با تروریسم هرگز نباید به جنگ علیه مسلمانان تبدیل شود.

به نوشته وب سایت فرهنگی و اطلاع رسانی جامعه مسلمان فرانسوی زبان(امه)، «نجیب آذرگی» (Nagib Azergui) در نامه ای به رئیس جمهوری فرانسه که امروز (یکشنبه) در این وب سایت انتشار یافته، تصریح کرد: از زمان حمله مرگبار به نیروهای امنیتی که باعث مرگ چهار افسر پلیس شد، شاهد اظهارات انتقام جویانه ای هستیم که فقط می توانند ما را به سمت آینده مهلکی که همه می توانیم پیش بینی مبهمی از آن داشته باشیم، سوق دهند.
وی تاکید کرده است: مبارزه با تروریسم هرگز نباید به جنگ علیه مسلمانان تبدیل شود. دین دوم فرانسوی ها را نباید با بربریت جنبش های تروریستی، که عمدتا" در ارتباط با نیهلیسم(پوچ گرایی) هستند، برابر کرد. 
رئیس اتحادیه دموکرات‌های مسلمان فرانسه در این نامه تصریح کرده است: می دانم که ملت ما دوران سختی را پشت سر می گذراند و این سختی ها که بر تمام مردم فرانسه اثرگذار است باید ما را وادار کند که به جای تقسیم، آن(ملت) را گرد هم آوریم. 
وی با بیان اینکه "جرم انگاری یک عمل کاملا" مذهبی به دلایل امنیتی نشانه عدم سلامتی در دموکراسی ما است"، خواستار حمایت از انسجام ملی در فرانسه شد و نوشته است: همه ما قربانی تروریسم هستیم. بیایید با متوقف کردن بازی دشمنان واقعی خود، برای ساختن پل ها به منظور گردهم آوری فرانسوی ها فورا تلاش کنیم.
رئیس جمهوری فرانسه سه شنبه گذشته در مراسم خاکسپاری چهار افسر پلیس فرانسه که چندی پیش بر اثر حمله مرگبار یک افسر امنیتی این کشور به مقر پلیس در منطقه "سیته" کشته شدند گفت که "مبارزه ای بی امان" علیه "تروریسم اسلامی" آغاز خواهد کرد.


در این پیوند، روزنامه "رای الیوم" در واکنش به سخنان مکرون، برخی اصطلاحات وی را نژادپرستانه و اشتباه بزرگ تعمدانه دانست و خواستار عذرخواهی رییس جمهوری فرانسه از همه فرانسوی ها و مسلمانان شد.

در این ارتباط، «زاویر(خاویر) برتران» وزیر دولت فرانسه در دوران ریاست جمهوری «نیکلا سارکوزی» نسبت به خطر مقابله با اسلام سیاسی به مکرون هشدار داده و از او خواسته که مواضع خود را در مواجهه با اسلام سیاسی تغییر دهد.

او که با روزنامه "ژورنال دو دیمانش" گفت وگو کرده و روز یکشنبه در خبرگزاری فرانسه و نشریه "لو پوئن" انتشار یافته است، مدعی شده که "اسلام سیاسی"، خطر بزرگی است که پایه های جامعه ما را زیر سووال می برد.

یک افسر امنیتی پلیس فرانسه روز پنجشنبه ۱۱ مهر ماه در حمله به مقر پلیس پاریس در منطقه "سیته" این شهر به ضرب چاقو، چهار نفر از همکاران خود از جمله یک نیروی پلیس زن را کشت.

۱۰۷۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =