دمای هوای نجف و کربلا تا اواخر هفته روند کاهشی دارد

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: دمای هوای نجف و کربلا از روز یکشنبه ۲۱ مهر تا پنجشنبه ۲۵ مهر، چهار درجه کاهش می‌یابد.

محمد سبزه زاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دمای فعلی کربلا ۳۷ و نجف ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است افزود: پیش بینی می شود دمای هوای این ۲ شهر در روزهای جمعه و شنبه (روز اربعین) به میزان یک تا ۲ درجه افزایش یابد.

وی بیان کرد: آسمان نجف و کربلا در ۲ روز آینده صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می شود و در روزهای پنجشنبه و شنبه آینده احتمال وقوع همرفت و تندباد لحظهای وجود دارد و بارش پراکنده برای روز پنجشنبه پیش‌بینی شده است.

ناپایداری هوا در خوزستان

سبزه زاری ادامه داد: تا اواخر روز سه شنبه هفته جاری بالا بودن ضریب ناپایداری سبب افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده به ویژه در ارتفاعات شمال و شمال شرق و شمال غرب خوزستان خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد:  همچنین در این مدت تندباد لحظهای همراه با برخاستن گرد و غبار موقت در برخی نقاط خوزستان دور از انتظار نیست و جریانات جنوبی و مرطوب نیز تا اوایل روز چهارشنبه سبب پدیده شرجی و مه در شهرهای جنوبی و ساحلی و در مواردی مرکز خوزستان می‌شود.

وی اضافه کرد: میزان رطوبت روز یکشنبه در آبادان ۹۲، هندیجان و شادگان ۸۷ و بستان ۷۶ درصد اعلام شده است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۱ و ایذه با ۱۷ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند و حداکثر دمای اهواز ۴۰ و حداقل ۲۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

۳۰۰۴ / ۶۰۳۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =