بخش نشریات کتابخانه دانشگاه تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- بخش نشریات کتابخانه دانشگاه تهران که در برگیرنده روزنامه‌ها و مجلات قدیمی فارسی و انگلیسی است، افتتاح شد.

این بخش امروز یکشنبه با حضور «محمود نیلی احمدآبادی» رئیس دانشگاه و حجت الاسلام «رسول جعفریان» رئیس کتابخانه دانشگاه تهران و سایر مسئولان افتتاح شد.

جعفریان در سخنانی در این مراسم گفت: بخشی از کتابخانه دانشگاه که از گذشته اهمیت داشته، نشریات لاتین، فارسی و عربی است که مجلات و روزنامه‌های قدیمی را شامل می شود.

وی گفت: علاوه بر دانشگاه تهران، مجلس شورای اسلامی و کتابخانه ملی نیز این نشریات و مجلات قدیمی را در کتابخانه خود جای داده‌ اند. در کتابخانه دانشگاه تهران نیز ۲ هزار و ۷۶۴ مجله فارسی و ۲ هزار و ۶۴۸ مجله لاتین نگهداری می‌شود.

رئیس کتابخانه دانشگاه تهران ادامه داد: همچنین یک هزار و ۹۸۹ عنوان روزنامه فارسی و ۱۰۲ عنوان روزنامه به زبان لاتین در بخش نشریات نگهداری می‌شود که برای پژوهش بسیار ارزشمند و گرانبها است.

جعفریان تاکید کرد که پیش از این نشریات در طبقات مختلف کتابخانه نگهداری می‌شد، ولی با همت مسئولان و اعضای کتابخانه در بخش نشریات جمع شدند.

وی افزود: در این مکان کارهای پژوهشی ارزنده‌ای می توان انجام داد، ولی برای بازسازی مجموعه نیازمند منابع مالی است. صحافی حدود ۱۰۰ جلد کتاب نفیس تک جلدی، ‌نزدیک به ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان منابع مالی نیاز است؛ زیرا این نسخ ارزش مادی و معنوی بالایی دارند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این ظرفیت در بخش نشریات وجود دارد که برای استفاده بیشتر دانشجویان از این منابع ارزشمند، قسمت‌هایی بازسازی شود. اجرای این هدف به منابع مالی نیاز دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =