۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 83515567
۰ نفر

برچسب‌ها

تولید و فروش پوشاک خزدار، در کالیفرنیا ممنوع می‌شود

تهران- ایرنا- شهردار دمکرات کالیفرنیای آمریکا قانون منع تولید و فروش پوشاک خزدار جدید را در این ایالت امضا کرد.

به گزارش روزنامه هافینگتون پست، این قانون جدید که از ژانویه سال ۲۰۲۳ میلادی (دی-بهمن ۱۴۰۱) در کالیفرنیا اجرایی می‌شود، تولید و فروش محصولات خزدار جدید را در این ایالت ممنوع می‌کند. این ممنوعیت شامل حال محصولات خزدار استفاده شده، آن‌ها که کارکرد مذهبی دارند یا با اهداف قومی، فرهنگی و معنوی توسط قبیله‌های بومی در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرند، نمی‌شود.  

در این قانون «خز» به عنوان «پوست حیوانات یا بخشی از آن که مو، پشم و الیاف خز دارد، در حالت خام یا فرآوری شده آن»، تعریف شده است و در آن چندین استثنا برای محصولاتی که همچنان قانونی خواهند ماند، از جمله چرم و پوست گوسفند، وجود دارد.   

کالیفرنیا نخستین ایالت آمریکا است که چنین قانونی در آن وضع می‌شود. لایحه منع تولید و فروش پوشاک خزدار جدید در دسامبر ۲۰۱۸ (آذر-دی ۹۷) توسط لورا فریدمن عضو مجمع دمکراتیک معرفی شد و در ماه سپتامبر (شهریور-مهر) به تایید قوه مقننه ایالتی رسید.

انجمن حمایت از حقوق حیوانات آمریکا در واکنش به تصویب این قانون، روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای صنعت خز را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: «صنعت خز سالانه باعث رنج و مرگ بیش از ۱۰۰ میلیون حیوان در جهان می‌شود و حیوانات در مزارع تولید خز مجبور به زندگی در قفس‌های تنگ با سطح سیمی بوده و از امکان پرداختن به رفتارهای طبیعی پیش از آن که به طور بی رحمانه با گاز و برق کشته شوند، محرومند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =