۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83515563
۰ نفر

برچسب‌ها

آموزش و پرورش با کمبود ۳۶ هزار مشاور مواجه است

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هم اکنون این نهاد ۱۲ هزار مشاور دارد و معادل سه برابر آن یعنی ۳۶ هزار مشاور نیز کمبود دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود شکوهی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح مکان جدید مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مدیریت آموزش و پرورش  گنبدکاووس درجمع خبرنگاران اظهار داشت: برای جبران کمبود مشاور رایزنی‌های لازم صورت گرفته و امسال ۲۴۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها در قالب مربی تربیتی و مشاور جذب شدند.

وی افزود: درحال حاضر آموزش و پرورش ۷۵۰ مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی با ۲۵۰۰ نیروی متخصص در سراسر کشور دارد که ۳۲ مرکز آن خدمات مشاوره تخصصی به دانش آموزان ارائه می‌دهند.

شکوهی اضافه کرد: در مراکز و هسته‌های مشاوره در شهرستان‌ها، خدمات مشاوره در نوبت صبح اغلب به صورت رایگان به دانش آموزان داده می‌شود و در نوبت بعدازظهر نیز علاوه بر دانش‌آموزان به دیگر اقشار جامعه نیز خدمات با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: در بیشتر مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی متعلق به آموزش و پرورش، نیروهای مختلف اعم از متخصص روانشناسی، نیروی‌های بالینی، مددکار و روان‌سنج حضور دارند.

به گزارش ایرنا، دراین مراسم که فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز حضور داشت، مدیر آموزش و پرورش این شهرستان درسخنانی گفت: برای راه‌اندازی مکان جدید مرکز مشاوره و خدمات روانشاختی این اداره که حدود ۱۵۰ مترمربع مساحت دارد، افزون بر ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

کمال‌الدین نظرنژاد افزود: این مرکز شامل بخش‌های مشاوره، روانشناسی بالینی، روان‌پزشکی، روان‌سنجی، استعدادیابی، کتابخانه، کارگاه کنکور و مشاوره گروهی می‌باشد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش قول کمک ۴۰۰ میلیون ریالی برای تجهیز مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی آموزش و پرورش گنبدکاووس داد و از تلاش‌های مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس و معاون پرورشی او به خاطر کسب رتبه برتر استانی درحوزه ارائه خدمات مشاوره و اقدامات پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان حدود ۸۰ هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم دارد.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =