۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83515559
۰ نفر

برچسب‌ها

چین نسبت به مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ هشدار داد

پکن- ایرنا- کمیسیون وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ به سناتور «تد کروز» از آمریکا هشدار داد که باید تمامی اظهارات و اقدامات مداخله جویانه خود را در هنگ کنگ متوقف کند.

تارنمای چاینا ارگ روز دوشنبه از قول یک سخنگوی این کمیسیون و بدون اشاره به نام وی آورده است: کروز ظاهرا به دنبال دامن زدن به تنش ها در هنگ کنگ است او بارها در نقش هدایتگر افراطیون خشن در این منطقه ظاهر شده است.

این سخنگو گفت ما بشدت اظهارات وی در حمایت از شورشیان و فرصت طلبان که باعث نا آرامی و بی ثباتی در هنگ کنگ شده اند، را محکوم می کنیم.

وی تاکید کرد که چین نمی تواند چنین برخوردهای مداخله جویانه ای را در سرزمین خود تحمل کند و به این سناتور آمریکایی هشدار می دهد که دامن زدن به تنش ها را متوقف کند.

گزارش حاکی است این سناتور آمریکایی گفته که در بخش هایی از اعتراضات هرگز شاهد شورش و یا خشونت نبوده بلکه برعکس پلیس هنگ کنگ در مواردی علیه معترضان به خشونت متوسل شده است.

رسانه چینی به نقل از این سخنگو آورده است که این کارها در واقع آمیختن حق و باطل با یکدیگر است و گل آلود کردن آب برای ماهی گرفتن است.

سخنگوی کمیسیون وزارت خارجه چین در هنگ کنگ تاکید کرد که سناتور آمریکایی در واقع با چنین اظهار نظرها و همدردی ها مشوق خشونت و افراطی گری بوده و باعث نگرانی های عمومی در هنگ کنگ شده است و می خواهد خشونت را دمکراسی و حقوق بشر معرفی کند.

وی به کروز هشدار داد و گفت که بهتر این اظهاراتش را متوقف کند زیرا خاک چین هرگز جولانگاه وی نخواهد شد.

همزمان با این رویداد، شماری از معترضان روز گذشته (یکشنبه) برای نوزدهمین هفته متوالی در چندین نقطه از منطقه هنگ کنگ دست به شورش و اعتراضات گسترده زدند و پلیس مجبور به استفاده از گاز اشک آور شد و تعدادی را نیز بازداشت کرد.

گزارش حاکی است که شورشیان مانند گذشته به شماری از فروشگاه ها و خطوط مترو یورش برده و بسیاری از مکان هایی را که متعلق به چین بوده مورد حمله قرار داده اند یکی از شعبات بانک چین را هم در این شهر به آتش کشیده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =