۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 83515552
۰ نفر

برچسب‌ها

بیله‌سوار مجهز به دستگاه شتاب‌نگار زلزله شد

اردبیل - ایرنا - فرماندار بیله‌سوار مغان از نصب و راه‌اندازی دستگاه شتاب‌نگار زلزله در این شهرستان خبر داد.

 به گزارش ایرنا، حسن قبادی روز یکشنبه گفت: این دستگاه شتاب‌نگار زلزله که از نوع نسل چهارم و دارای ۲ سیم کارت می‌باشد ، در محوطه اداره هواشناسی شهرستان بیله‌سوار نصب و راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه شتاب‌نگار برخط زلزله دارای مدرن‌ترین تکنولوژی لرزه‌نگاری است، افزود: این دستگاه اطلاعات مربوط به زلزله را به صورت برخط و آنلاین به مرکز مدیریت بحران منتقل می‌کند.

وی با بیان اینکه برای خرید این دستگاه ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده ، اظهار داشت: دستگاه شتاب‌نگار زلزله ۱۰ تا ۱۵ ثانیه قبل از وقوع زلزله به دستگاه‌های اجرایی و امدادی هشداری لازم را می‌دهد.

 قبادی با اشاره به مزایای دستگاه شتاب‌نگار زلزله بیان کرد: با اطلاعاتی که این دستگاه چند ثانیه قبل از وقوع زلزله به اداراتی مانند شرکت گاز و برق ارسال می‌کند، می‌توان برای کاهش خسارات زلزله نسبت به قطعی گاز و برق اقدام کرد.

فرماندار بیله‌سوار گفت: همچنین با استفاده از این دستگاه و ارائه میزان شتاب زلزله در محل وقوع توسط آن به مدیریت بحران ،کمک رسانی به مناطق آسیب‌دیده افزایش خواهد یافت.

وی افزود: این دستگاه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان و همکاری مدیریت بحران استانداری خریداری و  توسط کارشناسان مجرب در اداره هواشناسی بیله‌سوار نصب و راه‌اندازی شد.

شهرستان بیله‌سوار در ۱۶۵ کیلومتری شمال اردبیل و در مجاورت جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۶۱۳۰/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =