خیّران آذربایجان‌غربی ۱۷۰ میلیارد ریال به ایتام کمک کردند

ارومیه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: امسال خیّران استان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین، ۱۷۰ میلیارد ریال به ایتام نیازمند و فرزندان محسنین پرداخت کرده اند.

عزیز سهندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۳ هزار و ۲۴۰ خیّر با اداره اکرام ایتام این نهاد در آذربایجان غربی همکاری مستمر دارند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۶۶۴ کودک یتیم و فرزندان محسنین تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان‌غربی هستند که از این تعداد، پنج هزار و ۴۰۸ نفر از ایتام بوده و پنج هزار و ۲۵۶ نفر را فرزندان محسنین تشکیل می دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: امسال ۲ هزار و ۸۸۴ نفر حامی جدید در کمیته امداد برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین ثبت شده است.

وی بیان کرد: شهرستان میاندوآب با ۸۳۹ نفر بیشترین و انزل با ۲۲۵ نفر کمترین یتیم و فرزند محسنین را در استان را دارد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون سرانه دریافتی هر یتیم ۳۵۷ هزار تومان و متوسط سرانه دریافتی هر فرزند محسنین ۱۴۵ هزار تومان است.

سهندی ادامه داد: طرح اکرام ایتام از سال ۱۳۷۸ به منظور تامین هزینه های معیشتی، درمانی، تحصیلی، مسکن و سایر نیازهای فرزندان محروم از نعمت پدر توسط کمیته امداد اجرا می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی افزود: افراد حقیقی یا حقوقی که در این طرح 'حامی' نامیده می‌شوند با مراجعه به کمیته امداد امام (ره) یا درگاه‌های الکترونیک و تکمیل فرم اعلام همکاری، آمادگی خود را جهت تحت حمایت گرفتن یک یا چند کودک یتیم اعلام می‌کنند.

وی اضافه کرد: مدت حمایت حداقل یک سال بوده که طی آن حامی به صورت ماهیانه مبلغ تعهد شده خود را به شماره حساب کمیته امداد امام (ره) محل سکونت فرد مورد نظر با شناسه واریز مخصوص واریز می‌کند.

سهندی ادامه داد: علاوه بر طرح اکرام ایتام، طرح محسنین نیز از سال ۱۳۹۰ به منظور جلوگیری از آسیب های اجتماعی در بین فرزندان بی سرپرست و زن سرپرست خانوار در کمیته امداد کشور و به تبع آن در استان اجرا می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: این نهاد حمایتی در راستای افزایش حمایت از ایتام و محسنین استان اقدام به افزایش تعهدات ماهیانه حامیان، اخذ کمک‌های مبتنی بر نیاز از جمله درمان، پوشاک، مسکن و بسته های تحصیلی و استفاده از روش‌های مجازی کرده است.

وی ادامه داد: تمامی تلاش ما در این نهاد حمایتی در استان زدودن رنگ فقر از زندگی افراد تحت پوشش است و تمامی توان خود را در راستای توانمند کردن خانواده های مددجویان به کارگرفته ایم.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه پیامکی حامی یابی در آذربایجان غربی بیان کرد: افرادی که قصد حمایت از ایتام و فرزندان محسنین را داشته باشند، می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۴، با نحوه حمایت از آنان آشنا شوند.

وی ادامه داد: این سامانه به تازگی راه اندازی شده که امیدواریم در کمک به ایتام و فرزندان محسنین استان نقش پررنگی داشته باشد.

وی اضافه کرد: مردم خیر و نیکوکار استان می توانند با روش های مختلفی از جمله پرداخت اینترنتی از طریق آدرس www. Emdad.ir، کمک به کمیته امداد سایت بانک ملت، شماره شبا شماره حساب اکرام ایتام و محسنین به شماره ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۴۵۱۲۸۶۷۹۰IR با درج شناسه حامی، نرم افزار موبایلی سکه و انتقال کارت به کارت به شماره ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۸۷۷۶۳ از طریق عابر بانک ملت با شناسه خود حامی به طرح اکرام ایتام و محسنین استان کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: این نهاد حمایتی در راستای افزایش حمایت از ایتام و محسنین استان اقدام به افزایش تعهدات ماهیانه حامیان، اخذ کمک های مبتنی بر نیاز از جمله درمان، پوشاک، مسکن و بسته های تحصیلی و استفاده از روش های مجازی کرده است.

طرح های 'اکرام ایتام' و 'محسنین' از جمله طرح­هایی هستند که کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می ­کند.

طرح «محسنین» نیز مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند و یا آنکه پدرشان در قید حیات است، اما به دلیل بیماری قادر به تامین معاش خانواده نیست.

فرد حامی باید ماهانه حداقل ۲۰ هزار تومان به حساب هر یک از کودکان تحت حمایت خود واریز کند.

بیش از یک میلیون حامی از سراسر کشور سرپرستی کودکان یتیم تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) را برعهده گرفته و سایه مهربانی خود را بر سر آنان گسترانیده‌اند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =