۳ مدال حاصل تلاش ورزشکاران قم در مسابقات قهرمانی تالاسمی کشور

قم – ایرنا – رئیس هیات ورزشی بیماران خاص قم، با اشاره به برگزاری نهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور ویژه بیماران تالاسمی گفت: سهم ورزشکاران قم در این مسابقات ۳ مدال رنگارنگ و کسب عنوان ششم آقایان و هفتم بانوان بود.

علی‌اصغر فرمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در این رقابت‌ها که با حضور ۴۰۰ نفر از ۳۲ هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا کل کشور به میزبانی منطقه آزاد انزلی و استان گیلان در دو بخش بانوان و آقایان برگزار شد، ورزشکاران استان موفق به کسب یک مدال نقره و ۲ مدال برنز شدند.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها در ۴ رشته دارت ، شطرنج ، تنیس روی میز و پتانک برگزار شد،‌ادامه داد: در بخش آقایان،‌ رسول فرمانی در رشته دارت، موفق به کسب مدال نقره، حسین گرشاسبی در رشته پتانک موفق به کسب مدال برنز و خانم کبری معارف‌وند در رشته دارت موفق به کسب مقام سومی این مسابقات شدند.

فرمانی، سطح این مسابقات را بسیار بالا دانست و افزود: در رشته شطرنج، ورزشکار قم در عین ناباوری با پوئن شکنی به مقام پنجم این رقابت‌ها دست یافت و این در حالی بود که اگر شطرنج‌باز قم جزو سه ورزشکار برتر قرار می گرفت، به طور قطع تیم آقایان قم به روی سکوی این مسابقات می‌رفت.

وی،‌عملکرد ورزشکاران استان در این رقابت‌ها را قابل‌قبول دانست و ادامه داد: به دلیل پراکندگی مدال‌ها در این رقابت‌ها،‌ اختلاف بین تیم اول و ششم این رقابت‌ها ۲۰ امتیاز بود که با یک مدال می‌توانست سرنوشت تیم‌ها تغییر کند.

 دراین  مسابقات  که از ۱۶ تا ۱۹ مهرماه ترتیب یافت، ۲ تیم در بخش بانوان و آقایان از استان قم حضور داشتند.

۲۰۰ ورزشکار بیمه‌شده در ۶ گروه بیماری‌های خاص زیرمجموعه این هیات در قم وجود دارد. حدود ۱۸۰ بیمار تالاسمی، یک هزار و ۸۰۰ بیمار ام اس، حدود ۲۰۰ هزار بیمار دیابتی، ۲۰۰ بیمار هموفیلی و یک هزار بیمار دیالیزی در قم ساکن هستند.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =