محکومیت متخلف محیط زیست به انجام خدمات عمومی

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش از محکومیت یک متخلف محیط زیست از سوی دادگستری این شهرستان، به انجام ۷۲۰ ساعت خدمات عمومی خبر داد.

عارف شادکام روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این متخلف محیط زیست به برداشت غیرمجاز شن و ماسه از ساحل قنبر محله لیسار اقدام کرده بود و در اجرای دادنامه صادره از شعبه  ۱۰۳ کیفری دادگستری تالش، به انجام خدمات عمومی در اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان محکوم شده است.

وی افزود: متخلف جهت گذراندن دوره محکومیت به پاسگاه محیط بانی جوکندان تالش معرفی شد و ماموران محیط زیست بر اجرای حکم، نظارت خواهند کرد.

وی ادامه داد: صدور احکام جایگزین حبس، در جلوگیری از تکرار تخلف و ایجاد حساسیت عمومی به محیط زیست تاثیرگذار است و از موضع محاکم قضایی در برخورد با متخلفان محیط زیست استقبال می کنیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش گفت: در ماه گذشته نیز فردی که با کامیون لجن کش، فاضلاب را در اراضی ساحلی جوکندان تخلیه می کرد، به پاکسازی یک هکتار از اراضی ساحلی و جنگلی جوکندان به عنوان جایگزین یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

 تالش با ۲۵۰ هزار هکتار جنگل هیرکانی، رتبه نخست اراضی جنگلی گیلان را داراست و در ۹۳ کیلومتر اراضی ساحلی دریای خزر در این شهرستان، هشت طرح گردشگری ایجاد شده است.

شهرستان گردشگرپذیر تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

۷۱۰۶ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =