کمبود اعتبار، مانع تکمیل ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر

همدان- ایرنا- ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر یکی از مهمترین طرح‌های ورزشی این شهرستان است که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و به دلیل کمبود اعتبار تکمیل و بهره برداری از آن تاکنون به درازا کشیده است.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر روز یکشنبه در این باره به ایرنا گفت: روند اجرایی این طرح بزرگ ورزشی به عنوان یکی از طرح‌های ملی این شهرستان خیلی طولانی شده است که برنامه زمان‌بندی برای اتمام مرحله نخست آن تعیین کرده‌ایم.

قدرت الله ولدی کمبود اعتبار را مهترین عامل در روند کُند اجرای طرح ورزشگاه پنج هزار نفری دانست و افزود: هفته گذشته از مشاور عالی وزیر ورزش و جوانان که به این شهرستان سفر کرده بود، درخواست کردیم کمک‌های لازم را برای تامین اعتبار این طرح ورزشی داشته باشد تا بتوان تا پایان آبان مرحله نخست این طرح را تکمیل کنیم.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر یکی از طرح‌های نیمه تمام ورزشی با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد است که باید هر چه سریعتر مرحله نخست این طرح تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

ولدی بیان کرد: طبق گزارش اداره ورزش و جوانان ملایر تاکنون برای اجرای این طرح ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و در سفر اردیبهشت امسال وزیر ورزش و جوان به ملایر و بازدید از ورزشگاه پنج هزار نفری، مقرر شد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره‌برداری آن اختصاص یابد.

معاون اداره ورزش و جوانان ملایر نیز گفت: ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد، برای تکمیل و بهره‌برداری به ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

امین کیانی افزود: در حال حاضر مرحله نخست این طرح شامل اجرای سکو، چمن مصنوعی، پیست تارتان، دکل روشنایی و تابلوی اسکوربرد به طور کامل انجام و صندلی‌های ورزشگاه نیز نصب شده است.

وی نصب نرده برای سکوهای ورزشگاه، اجرای مسیر آمبولانس، تکمیل انشعابات آب و برق و نصب سر در ورودی ورزشگاه را از جمله امکانات مورد نیاز برای تکمیل مرحله نخست این طرح برشمرد که اعتباری حدود ۳۰ میلیارد ریال نیاز دارد.

معاون اداره ورزش و جوانان ملایر همچنین به بازدید مشاور عالی وزیر ورزش و جوان از استخر ملایر اشاره و بیان کرد: عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و تاکنون ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای آن هزینه شده است.

کیانی افزود: این طرح در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل به ۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

عملیات اجرایی ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر به عنوان یکی از مصوبات سفر و یک طرح ملی از سال ۱۳۸۹ با اعتبار مصوب ۴۰ میلیارد ریال آغاز شد که تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

در سفر اردیبهشت امسال «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان به استان همدان و بازدید از این ورزشگاه مقرر شد با اختصاص اعتبار مورد نیاز، این طرح پس از پایان ماه مبارک رمضان امسال به بهره‌برداری برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =