۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83515438
۰ نفر
لاریجانی وارد بلگراد شد

بلگراد - ایرنا - «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در یکصد وچهل ویکمین اجلاس بین‌المجالس (آی پی یو - IPU ) امروز ( یکشنبه) وارد بلگراد پایتخت صربستان شد.

به گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی، شهرام کوسه غراوی نماینده مردم مینودشت، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و جلیل مختار نماینده مردم آبادان، لاریجانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی این اجلاس، با روسای پارلمان های کشورهای مختلف دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با مقامات صربستان درباره گسترش روابط دو کشور دیدار و گفت وگو می کند.

همکاری های دو جانبه ایران و صربستان از گذشته بسیار خوب بوده و اکنون این روابط و همکاری های اقتصادی حفظ و گسترش یافته است.

 اتحادیه بین‌المجالس در سال ۱۸۸۹ تأسیس شد که نخستین نهاد انجمن ثابت برای مذاکرات چندجانبه سیاسی و مختص نمایندگان پارلمان بود اما در ادامه به یک سازمان بین‌المللی برای مجالس کشورهای مختلف تبدیل شد.
 مجالس ملی ۱۷۸ کشور عضو «آی پی یو» هستند و ۱۲ مجمع پارلمانی منطقه‌ای اعضای وابسته این نهاد به شمار می‌آیند، اتحادیه بین المجالس یک عضو ناظر ثابت در مجمع عمومی سازمان ملل دارد.
لاریجانی پیش از سفر به صربستان گفت: این سفر شامل دو بخش است، یک بخش حضور در اجلاس بین المجالس که مجموعه مجالس کشورهای دنیا در آن حضور دارند یک بخش هم مربوط به سفر به صربستان و درباره همکاری‌های پارلمان دو کشور داریم.

۱۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =