۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83515417
۰ نفر

برچسب‌ها

باران پراکنده همدان را فرامی‌گیرد

همدان- ایرنا- بر اساس پیش‌بینی هواشناسی همدان، نخستین باران پاییزی از امروز / یکشنبه / این شهر را فرامی‌گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری، همراه با افزایش ابر، بارش پراکنده باران و افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

محمدحسن باقری‌شکیب اظهار داشت: این افزایش ابر ناشی از ورود سامانه ای از سمت شمال غرب و دریای مدیترانه است، که به دنبال خود بارش ضعیفی را به همراه دارد.

وی عنوان کرد: تاثیر این سامانه در جنوب شرقی همدان بیشتر از سایر نقاط استان است و به دنبال آن نیز سرعت وزش باد در ساعت‌های بعد از ظهر افزایش می‌یابد.

باقری‌شکیب بیان کرد: انتظار می‌رود این سامانه بعد از ظهر امروز و امشب بیشترین اثر خود را باقی بگذارد.

وی با اشاره به اینکه این سامانه صبح فردا / دوشنبه / نیز در جنوب شرقی استان فعال است، ادامه داد: این سامانه فردا بعد از ظهر، از سمت شرق، استان را ترک می‌کند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: نهاوند با ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و بهار با هفت درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان خنک‌ترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌اند.

ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای همدان هشت درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای این شهر ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شد.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 ۹۹۰۴/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =