همکاری گمرک و استاندارد تسهیل‌گر صادرات و واردات است

بوشهر-ایرنا- ناظر گمرکات استان بوشهر گفت: همکاری گمرک و استاندارد باعث تسهیل در انجام تشریفات گمرکی و برطرف شدن مشکل‌های احتمالی در این حوزه می‌شود.

بهروز قره بیگی روز شنبه در نشست مسئولان گمرک و اداره کل استاندارد بوشهر افزود: تعامل  این ۲ دستگاه برای بهبود روند صادرات و واردات کالا در استان نقش بسزایی داشته و همکاری آنها منجر به سرعت بخشی در روند ترخیص کالا در گمرک‌های استان می‌شود.

وی بیان کرد: در این ارتباط انعقاد تفاهمنامه برای برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف تبادل اطلاعات می‌تواند کمک قابل توجهی در پیشبرد اهداف این گمرک و اداره کل استاندارد باشد.

مدیرکل استاندارد  استان بوشهر نیز گفت: ملاک کار در اداره استاندارد در حوزه واردات کالا اظهار صاحب کالاست و کالایی که  صاحب آن  به گمرک اظهار نکرده باشد وجاهت قانونی برای بررسی به دست کارشناسان اداره استاندارد ندارد.

محمد رحیم بهره‌مند افزود: بر اساس تفاهم نامه بین ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر و اداره کل استاندارد، امکان برگزاری دوره جامع آموزش کارشناسان در زمینه قطعه شناسی، طبقه بندی و تعرفه کالا به منظور اعتلای کیفیت بررسی و اظهار نظر کارشناسان فراهم خواهد شد.

۷۲۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =