۴۰ کامیون حامل کالا در مرز شلمچه متوقف شدند

آبادان - ایرنا - ۴۰ دستگاه کامیون حامل کالای صادراتی به کشور عراق از روز شنبه تاکنون در مرز شلمچه متوقف شده‌اند.

به گزارش ایرنا این کامیون ها حامل کالای صادراتی عمدتا محصول کشاورزی بوده که به دلیل ازدحام جمعیت زائران اربعین در مرز شلمچه و ترافیک سنگین اتوبوس های حامل زائران در مسیر شلمچه عراق به بصره تاکنون موفق به خروج از کشور نشده اند.

گزارش خبرنگار ایرنا از مرز شلمچه حاکی است بار این کامیون ها که بیشتر محصول سیب زمینی و پیاز است در آفتاب داغ منطقه در حال فساد و نابودی است.

 رئیس گمرک شلمچه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: کامیون های حامل کالا به دلیل ازدحام جمعیت زائران و تردد اتوبوس های زائران همچنین ترافیک ناشی از عبور کامیون های حامل کالاهای موکب ها در عراق اجازه خروج ندارند.

غلامرضا نیک رفتار با بیان اینکه تجارت و صادرات کالا از مرز شلمچه به هیچ عنوان متوقف نشده گفت: با توجه به ازدحام به وجود آمده در مرز شلمچه در ایام اربعین و تردد کامیون های موکب داران و اتوبوس های زائران پیش بینی شده بود صادرات با مدیریت انجام شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر تشریفات گمرکی این کامیون ها انجام شده و به لحاظ گمرک مشکلی برای تردد ندارد.

نیک رفتار افزود: خروج این کامیون ها با هماهنگی و به تشخیص هنگ مرزی و  معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر انجام خواهد شد.

کوروش مودت معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر نیز اظهار داشت: اولویت نخست در مرز شلمچه در ایام اربعین عبور اتوبوس های زائران و کامیون های موکب داران است و کامیون های تجاری پس از کاهش جمعیت تردد آنها برقرار می شود.

بیش از ۸۰۰ هزار تردد زائر به صورت رفت و برگشت طی ۲ هفته اخیر در مرز شلمچه ثبت شده است. 

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و همچنان ادامه دارد.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

۷۱۰۰/۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =