فدراسیون هندبال به دنبال همگانی کردن این رشته ورزشی است

بیرجند - ایرنا - رئیس فدراسیون هندبال گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما در فدراسیون، همگانی کردن این رشته ورزشی و جذب ورزشکار است.

علیرضا پاکدل روز یکشنبه در نشست مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات هندبال خراسان جنوبی افزود: در سال های اخیر به بعد همگانی این رشته ورزشی توجهی نشده اما  امسال به این موضوع توجه ویژه داریم.

وی گفت: ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری را تا پایان امسال تعهد کردیم که باید جذب ورزش همگانی هندبال شوند و سهم استان خراسان جنوبی ۱۲ هزار نفر است.

وی اظهار داشت: تخصیص اعتبار به هیات‌های هندبال استان‌ها منوط به تفاهم هرچه سریعتر با شهرداری‌ها است تا از فضاهای در اختیار شهرداری و پارک‌ها استفاده شود و این رشته در قالب ورزش همگانی ترویج یابد.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: استان خراسان جنوبی در رشته هندبال از رتبه هجدهم در سال ۱۳۹۶ به رتبه سیزدهم در حال حاضر صعود پیدا کرده و در لیگ برتر از هشت استان کشور دارای تیم است.

وی بیان کرد: استاندار خراسان جنوبی بینش بسیار مثبتی نسبت به مقوله ورزش دارد و حامی ورزش است و آمارهایی از هندبال خراسان جنوبی ارائه می کردند که برای من جالب بود.

پاکدل گفت: اگر هندبال بانوان خراسان جنوبی هم تقویت شود رتبه سیزدهم تک رقمی خواهد شد چون بیشتر این امتیازات کسب شده در حوزه هندبال مربوط به بخش آقایان بوده و می طلبد این بحث به طور جدی دنبال شود.

وی افزود: امروز یکی از مواردی که در کشور ما مورد آسیب جدی واقع شده، سلامت خانواده‌ها است که می‌تواند با گسترش ورزش همگانی جبران شود.

رئیس فدراسیون هندبال اظهار داشت: وقتی مسئولیت فدراسیون را برعهده گرفتم سازمان بازرسی کل کشور در فدراسیون هندبال حضور داشت و ایراد آنها این بود که سامانه جامع آمار اطلاعاتی نداشتیم.

وی گفت: امروز این سامانه با هدف اینکه بانک اطلاعاتی داشته باشیم، ایجاد شده است و امسال یکی از نکات مهم ارزشیابی ما همین سامانه خواهد بود.

پاکدل اظهار داشت: هندبال ساحلی به عنوان یک ظرفیت در خراسان جنوبی جواب می‌دهد و اگر زیرساخت‌ها آماده شود امسال یک رویداد بین المللی هندبال ساحلی را در خراسان جنوبی برگزار می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به نزدیکی این استان با افغانستان و پاکستان و پیشرفت این کشورها در هندبال ساحلی، اگر زیرساخت‌های لازم فراهم شود رویداد بین المللی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

 در این نشست مجتبی شریعتی فر برای مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات هندبال خراسان جنوبی انتخاب شد.

۷۵۵۹*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =