۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83515337
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت پسته در خلخال آغاز شد

اردبیل _ ایرنا _ مدیر جهاد کشاورزی خلخال از آغاز برداشت پسته از باغ‌های پسته مناطق نیمه‌گرمسیری منطقه خورش‌رستم این شهرستان خبر داد.

بهبود علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع ۱۳ هکتار اراضی زیر کشت پسته  این شهرستان پنج هکتار بارور بوده که با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب امسال پیش‌بینی می‌شود ۱۰ تن پسته مرغوب برداشت و روانه بازار مصرف شود.

وی به  افزایش رغبت باغداران منطقه خورش‌رستم خلخال به افزایش سطح زیرکشت این محصول  اشاره کرد و گفت: ارقام کشت شده پسته خلخال از نوع اکبری و احمد آقایی بوده و با توجه به مرغوبیت محصول تولیدی منطقه همواره مورد استقبال خریداران است.

او افزود: طرح توسعه باغ‌های پسته با تهیه و تامین نهال مورد نیاز از مناطق مستعد کشور در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی قرار گرفته و نهال به تناسب نیاز باغداران تهیه و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

خلخال دارای بیش از ۴۵ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی بوده که از این میزان هفت هزار و ۵۰۰ هکتار به باغ‌های میوه اختصاص یافته و میوه‌هایی همچون انگور،انار ، پسته ، زیتون و انجیر از باغ‌های میوه مناطق گرمسیری حاشیه رودخانه قزل‌اوزن در بخش‌های خورش‌رستم و شاهرود تولید می‌شود.

این شهرستان در جنوب اردبیل از جمله مناطق دارای شرایط آب و هوایی متنوع برای محصولات باغی سردسیری و نیمه‌گرمسیری است که منطقه جنوبی این شهرستان از مناطق مستعد برای محصولات باغی مناطق نیمه‌گرمسیری از جمله پسته است.

۶۰۱۸/۷۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =