۱۴ نقطه حادثه‌خیز مواقع بارندگی در شهر گنبدکاووس شناسایی شد

گنبدکاووس - ایرنا - شهردار گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: ۱۴ نقطه حادثه‌خیز و محل تجمع آب در مواقع بارندگی توسط کارشناسان در این شهر شناسایی شده و مرحله به مرحله در حال رفع مخاطرات این نقاط هستیم.

منصور طعنه گنبدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیل اوایل امسال تجربه‌ای برای شهرداری شد تا شناسایی نقاط حادثه‌خیز را در دستورکار قرار دهد و ۱۴ نقطه حادثه‌خیز و محل تجمع سیلاب در مواقع بارندگی شناسایی شد که بر اساس اولویت و خطرات موجود، حل مشکلات آنها در حال انجام است.

وی با اشاربه به بارندگی امروز در گنبدکاووس گفت: نقاط حادثه‌خیز شناسایی شده توسط تیم‌های شهرداری در حال بررسی است که در صورت بروز مشکل نسبت به حل آنها اقدام می‌شود و تلاش می کنیم  مشکلات تمام نقاط حادثه خیر را یکی یکی مرتفع کنیم تا دیگر مردم شاهد آبگرفتگی معابر سطح شهر نباشند.

طعنه گنبدی ادامه داد: در مواقع بروز حادثه و بحران معمولا همه دستگاه‌های اجرایی در حالت آماده باش هستند و تیم‌های خدمات شهری گنبد نیز از زمان آغاز بارندگی امروز برای رفع آب گرفتگی معابر تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه یکی از معضلاتی که در بحث آبگرفتگی معابر در گنبد شناسایی شده لوله‌گذاری در مسیر کانال‌ هدایت آب‌های سطحی است، گفت: در برخی از مناطق شبکه‌های آب شرب، مخابرات و گاز از وسط کانال‌های شهرداری عبور کرده و با کم کردن مقطع عبور آب باعث مسدود شدن معابر در این نقاط شده است.

شهردار گنبدکاووس افزود: این نقاط توسط کارشناسان فنی شناسایی و مختصات آن برای دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری ارسال شده است.

شهر گنبدکاووس با افزون بر ۱۶۰ هزار نفر جمعیت و حدود ۲۸ کیلومتر مربع وسعت، دومین شهر بزرگ استان گلستان است.

۳۰۴۲/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =