بیش‌از۸۷ هزار زائر پاکستانی از پایانه مرزی میرجاوه وارد سیستان و بلوچستان شدند

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۸۷ هزار و ۹۸۶ زائر پاکستانی از اول شهریور تا ۲۰ مهر از طریق مرز میرجاوه وارد این استان شدند.

ایوب کرد روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پایانه مرزی میرجاوه به عنوان دروازه ورودی شرقی زائران پاکستان عتبات عالیات به کشور، از اهمیت بسیاری برخوردار است به طوریکه همه ساله با استقبال بسیار مطلوب در این استان شاهد افزایش ورودی زائران خارجی به کشور هستیم.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار؛ ۳۹ هزار و ۵۸۴ نفر از زائران پاکستانی در این مدت با ۹۰۰ دستگاه اتوبوس این کشور وارد پایانه مرزی میرجاوه شدند.

سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین ۴۸ هزار و ۴۰۲ زائر پاکستانی پیاده در این مدت از طریق مرز میرجاوه وارد کشور شدند که بعد از ورود، جابجایی آنان با هزار و ۱۰۱دستگاه اتوبوس ایرانی به شهرهای قم، مشهد و شلمچه انجام شده است.

 وی ادامه داد: هشت هزار و ۲۴۹ نفر زائر ایرانی نیز در این مدت با ۲۰۱ دستگاه اتوبوس به مرزهای غربی کشور بویژه پایانه مرزی شلمچه استان خوزستان اعزام شدند.

کرد، از ورود ۷۸ زائر افغانستانی در این مدت از مرز میلک خبر داد و افزود: زائران این کشور دوست و همسایه نیز با سه دستگاه اتوبوس ایرانی به مشهد مقدس و از آنجا به مقصد شلمچه اعزام شدند.

وی بیان کرد: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با توجه به افزایش چشم گیر ورود زائران پاکستانی با تمام توان در خدمت زائران است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =