جشنواره سیب و رغبت سرمایه‌گذاران برای ایجاد صنایع تبدیلی در مراغه

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه به دستاوردهای جشنواره سیب اشاره کرد و گفت: به دنبال برگزاری این جشنواره، سرمایه‌گذاران برای ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان علاقه‌مند شده‌اند.

حمید شکری روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: تجار و سرمایه گذاران دعوت شده به جشنواره سیب مراغه پس از آشنایی با ظرفیت ها و تولیدات کشاورزی شهرستان، تمایل خود را برای سرمایه گذاری در زمینه زنجیره صنایع تبدیلی و فرآوری سیب و سایر محصولات در شهرستان اعلام کردند.

وی گفت: با سه گروه از سرمایه گذاران در این خصوص جلسه ای برگزار و توافقات اولیه انجام شده و پیشنهادات سرمایه گذاران در نخستین جلسه مرکز حمایت از سرمایه گذاری شهرستان مطرح و بررسی خواهد شد.

شکری افزود: مجموعه شهرستان آماده همکاری با سرمایه گذاران بوده و فرمانداری در روند صدور مجوز و معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات بانکی در کنار سرمایه گذاران است.

وی با بیان اینکه زمینه برای اشتغال زایی در شهرستان فراهم است، افزود: بخش های کشاورزی و گردشگری اولویت نخست در توسعه شهرستان بوده و باید از ظرفیت های شهرستان برای اشتغال زایی و سرمایه گذاری استفاده کرد.
شکری اضافه کرد: برای ایجاد زنجیره صنایع در شهرستان ابتدا باید نیاز سنجی و بازاریابی محصولات صورت گیرد تا مشکلات امروز برخی کارخانه ها در این زمینه به وجود نیاید.
وی گفت: به دلیل نبود صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی، سالانه ۵۰ هزار تن سیب در شهرستان دورریز می شود که توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی، علاوه بر جلوگیری از هدررفت این محصولات به رونق اقتصادی و تولیدی در منطقه و شهرستان کمک می کند.
به گزارش ایرنا، جشنواره یکروزه سیب مراغه جمعه ۱۹ مهرماه در اردوگاه المهدی روستای کرج آباد برگزار شد.
شهرستان مراغه با بیش از ۱۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی از قطب های مهم تولید محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی است.
این شهرستان با تولید سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن سیب از قطب های تولید این محصول کشاورزی در کشور بوده و با جمعیت ۲۶۸ هزار نفری در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۳۰۷۷/۹۸۸۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =