کشور عمان اهمیت زیادی برای ایران در منطقه دارد

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت کشورمان در استقبال از وزیر بهداشت عمان در فرودگاه مهرآباد تهران گفت: دو کشور دوست و برادر چه در عرصه سلامت چه در سایر عرصه‌ها مانند عرصه دیپلماتیک بوده و هستیم. کشور عمان اهمیت زیادی برای ایران در منطقه دارد.

به گزارش وزارت بهداشت، سعید نمکی روز یکشنبه در مراسم استقبال از عبیدالسعیدی وزیر بهداشت عمان در فرودگاه مهرآباد تهران اظهار داشت: تشکر می‌کنیم که دعوت ایران را برای حضور در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در تهران پذیرفتید.

وی همچنین اخذ گواهینامه حذف سرخک را به وزیر بهداشت عمان تبریک گفت و افزود: ما در ایران نیز همزمان با عمان این گواهینامه را گرفتیم. گرچه به‌دلیل وسعت سرزمین و اقلیم،  زحمات ما برای حذف سرخک بیشتر از عمان بوده است.

وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امیدواریم در این اجلاس بتوانیم تجربیات خود را با هم در میان بگذاریم و به هم برای حل مشکلات بهداشت و سلامت کمک کنیم.

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با حضور ۲۱ کشور منطقه از ۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ به مدت سه روز در تهران برگزار می‌شود. بامداد امروز احمد المنظری، رئیس دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت نیز برای شرکت در این اجلاس وارد تهران شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =