اربعین بهترین پل ارتباطی بین دو ملت ایران و عراق است

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: آیین ملکوتی اربعین حسینی بهترین پل ارتباطی میان مسلمانان به ویژه دو ملت ایران و عراق است و امیدواریم این حرکت معنوی بیش از پیش تقویت و هدفمند شود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب که با همراهی علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان کشوری برای حضور در آیین معنوی اربعین راهی شهر مقدس نجف اشرف شده اند، در دیدار با حجت الاسلام  سید حیدر حکیم متولی موسسه فرهنگی شهید حکیم در نجف، افزود: استقبال کم نظیر زائران حسینی برای حضور در آیین اربعین چشم گیر است و شاهد جلوه های خاصی در این اجتماع عظیم هستیم.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های مختلف موسسه فرهنگی شهید حکیم اظهار داشت: این موسسه خدمات فرهنگی خوبی انجام می دهد و تربیت طلاب و دانشجویان کار ارزشمندی است، ‌ اما توجه به اینکه موضوعات فرهنگی در تربیت طلاب از ارزش بالایی برخوردار است باید در این بخش بیشتر اهتمام ورزید.

حجت الاسلام والمسلمین سید حیدر حکیم نیز در این دیدار از فعالیت های موسسه فرهنگی شهید حکیم گزارشی ارائه کرد و گفت: این موسسه در تلاش است تا به مباحث علمی، آموزشی و فرهنگی توجه ویژه ای کند و ایجاد دانشگاه و حوزه علمیه در این موسسه بخشی از فعالیت های آن است.

وی همچنین با اشاره به استقبال از زائران اربعین در این موسسه گفت: امسال حدود ۲۰ هزار زائر اربعینی از ایران در موسسه  اسکان داده شده اند که این حجم در مقایسه با سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین حکیم همچنین حضور زائران ایرانی در مراسم باشکوه اربعین حسینی را ستود و تصریح کرد: اربعین بهترین پل ارتباطی میان زائران جهان اسلام به ویژه میان دو ملت ایران و عراق است و امیدواریم این حرکت بیشتر تقویت و هدفمند شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =