۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۷
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83515242
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲تن و ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد

بوشهر- ایرنا- در نیمه نخست امسال ۱۲ تن و ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده است و این میزان کشفیات نسبت به ۹تن ۴۱۴ کیلوگرم سال گذشته ۲۸.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: در این مدت ۲۳ باند شناسایی و منهدم  شد و یک هزار و ۶۵۰ نفر در خصوص جرائم مواد مخدر دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸.۵ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ حیدر سوسنی روز یکشنبه در کارگروه مواد مخدر استان بوشهر افزود: باتوجه به اینکه رویکرد قاچاقیان مواد مخدر در ترانزیت محموله‌ها از خشکی به دریا تغییر کرده است از کل مواد مخدر کشف شده در این استان  ۱۱ تن در مسیر دریا کشف شده است.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت هشت هزار و ۲۵۰ لیتر پیش‌ساز مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد که نسبت به ۲هزار لیتر سال گذشته ۳۱۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: از این میزان مواد مخدر کشف شده چهار تن در حوزه نیروی انتظامی بوده و مابقی با همت و همکاری اداره کل اطلاعات، دریابانی و سپاه کشف شده است.

سوسنی اضافه کرد: همچنین در این مدت نیروی انتظامی استان بوشهر ۶۳۹ مرحله طرح پاکسازی مواد مخدر انجام داد و هزار و ۲۲۸ نفر دستگیر شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر نیز گفت: مهمترین گام برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و افزایش میزان خود مراقبتی جوانان در مقابل مواد مخدر ارتقای آگاهی و نظارت بیشترخانواده‌ها برفرزندان خود است.

ارسطو ترکمان‌منش افزایش بار معنوی و مذهبی و همکاری دستگاه‌های عضو در کنترل کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص در شهرستانهای کمتر توسعه یافته را مورد تاکید قرار داد.

وی بیان کرد: با کاهش آسیب‌های اجتماعی ضمن کاهش رفتارهای پرخطر در جامعه  نگرش منفی نسبت به بهبودیافتگان مواد مخدر تغییر می کند و اعتماد سازی ارتقا خواهد یافت.

وی یکی از مشکلات کنونی جامعه را آمار مخفی مبتلایان به مواد مخدر عنوان کرد و گفت: باید با ایجاد اعتماد بتوانیم جمعیت مخفی مبتلایان به مواد مخدر را مدیریت کنیم.

ترکمان‌منش افزود: با اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در اسفند ماه پارسال میزان وقوع سرقت‌ها در استان بوشهر کاهش یافت.

وی یکی از مشکلات استان را نشت متادون از برخی مراکز درمانی عنوان کرد و گفت: امروز نشت متادون به معنی فروش مواد مخدر است و فروش آزاد آن غیرمجاز و در ردیف قاچاق مواد مخدر و روانگردان‌هاست.

ترکمان‌منش اضافه کرد: نشت متادن از برخی مراکز درمانی سرپایی و بعضی از عطاری‌های استان روبه‌رو هستیم که تاکنون ۲ عطاری و ۲ مرکز درمانی به دلیل انجام این تخلف تعطیل شده اند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر ۱۳ کمپ اقامتی ترک اعتیاد، ۲۶ مرکز درمانی سرپایی ،پنج مرکز دی آی سی و سه مرکز شرتر ( سرپناه) در استان بوشهر فعال است.

ترکمان‌منش گفت: به تازگی مرکز موبایل سنتر در دشتستان آغاز به کار کرده است و به این وسیله در زمان اضطرار همانند اورژانس اجتماعی به بیماران معتاد که دسترسی به مرکز درمانی ندارند خدماتی ارائه می‌شود.

۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =