حذف قبض کاغذی ۳۰ هزار دفترچه را به مدارس چهارمحال وبختیاری هدیه داد

شهرکرد- ایرنا- حذف قبض کاغذی برق در چهارمحال و بختیاری باعث شد روز شنبه ۳۰ هزار دفترچه در بین دانش‌آموزان این استان توزیع شود و این نخستین گام برای فرهنگسازی حذف کاغذ از سیستم شرکت‌های خدمت‌رسان، در مدارس است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان چهارمحال وبختیاری با اشاره به اهمیت حذف قبض های کاغذی در حفظ محیط زیست و کاهش هزینه‌های صدور قبض گفت: در حوزه صنعت برق سالانه ۱۲ هزار درخت برای صدور قبض کاغذی بریده می‌شد که با حذف این کاغذها، هزینه‌ها کاهش و منابع طبیعی حفظ خواهد شد.

مجید فرهزاد روز یکشنبه در آیین توزیع قبض سبز تهیه دفترچه از محل صرفه‌جویی در حذف قبوض کاغذی در مدارس استان افزود: از اول مردادماه امسال با همکاری آموزش و پرورش، رسانه‌ها و اطلاع رسانی و آموزش از سوی شرکت برق به مشترکان صدور قبض های کاغذی در استان حذف شده است.

وی گفت: در تابستان امسال نیز با همکاری مردم هیچ گونه خاموشی در سطح استان نداشتیم و تمام ۵۴ روزی که شرکت برق کشور به عنوان روزهای ویژه اعلام کرده بود، با همکاری و همراهی مردم استان تا ۶۰ مگاوات کاهش مصرف برق در استان اتفاق افتاد.

فرهزاد اظهار داشت: در روزهای سخت اعلام شده در تابستان امسال از سوی وزارت نیرو، این استان در محدوده سبز قرار داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از توزیع ۳۰ هزار دفترچه کاغذی از محل صرفه جویی حذف قبض کاغذی در مدارس استان خبر داد.

فرحناز قائدامینی نیز افزود: این دفترچه‌ها در راستای انعقاد تفاهمنامه همکاری بین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت توزیع برق استان با تبلیغات فرهنگی بین دانش‌آموزان مناطق محروم استان توزیع خواهد شد.

وی گفت: هزینه این دفترچه‌ها از محل صرفه‌جویی ناشی از حذف قبض‌های کاغذی مصرف برق تامین می‌شود.

قائدامینی، با اشاره به اهمیت بحث فرهنگ‌سازی به عنوان یکی از ارکان توسعه همه جانبه کشور افزود: این تفاهمنامه در راستای فرهنگ‌سازی و کاهش مصرف برق، افزایش الگوی صحیح مصرف بین دانش‌آموزان و خانواده‌ها و نگهداشت و پاسداشت محیط زیست تهیه شده است.

به گزارش ایرنا، هم اینک ۳۶۵ هزار و ۳۳۳ مشترک در بخش‌های خانگی، عمومی، کشاورزی، صنعتی، روشنایی معابر و سایر مصارف چهارمحال و بختیاری برق مصرف می‌کنند.

۲۰۶ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در  استان چهارمحال و بختیاری مشغول تحصیل هستند.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =