رتبه صادرات قزوین در کشور قابل قبول نیست

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: رتبه صادرات استان در کشور با توجه به ظرفیت‌های بالای اقتصادی آن به هیچ وجه قابل قبول و رضایت بخش نیست.

استاندار قزوین روز یکشنبه در کارگروه اشتغال استان قزوین افزود: پایین بودن سهم صادراتی استان در کشور باید با تشکیل کارگروه ویژه و اختصاصی مورد پیگیری و آسیب شناسی قرار گیرد چرا که سهم ۰.۶ صادراتی استان از کل کشور قابل قبول نیست.

هدایت الله جمالی پور افزود: اینکه استان قزوین با بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی جزو استان های برتر صنعتی کشور به شمار می رود اما سهم صادراتی آن بسیار پایین است قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه کارگروه اشتغال، تولید و صادرات در استان بسیار با اهمیت است و باید مورد اهتمام مدیران قرار گیرد، اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا شاهد رونق سرمایه‌گذاری در استان باشیم.

جمالی پور همچنین در بخش دیرگی از صحبت های خود گفت: برای توانمندسازی زنان روستایی نیز باید مدیرکل زنان و خانواده استانداری و همچنین مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری پای کار باشند.

استاندار قزوین بر اقدامات دستگاه‌های استان به منظور تامین منافع ملی تاکید کرد و گفت: عملکرد مجموعه مدیران استان باید زنجیره‌وار و در راستای تامین منافع ملی باشد.

جمالی پور همچنین به تشویق عملکرد دستگاه‌هایی که پرداخت خوبی دارند پرداخت و گفت: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی نسبت به بانک‌هایی که در حوزه اشتغالزایی و تسهیلات رونق تولید عملکرد خوبی دارند مراتب تجلیل را در دستور کار قرار دهد.

مقام ارشد اجرایی استان قزوین خاطرنشان کرد: مدیر بانکی یا غیر بانکی که در نشست‌ها غیبت می‌کند خود مانع بزرگی در حوزه رونق تولید و اشتغال به حساب می‌آید، چون مدیران باید پیگیری و حضور فعالی برای حل مسایل و مشکلت جامعه داشته باشند.

جمالی پور در خصوص تشویق و تنبیه مدیران متناسب با اهتمام آنها در نشست‌ها نیز یادآور شد: مدیران دستگاه‌هایی که در نشست‌ها و کارگروه‌ها سه بار غیبت بدون موجه داشته باشند ، فاقد صلاحیت در مدیریت هستند و همچنین دستگاه‌های که خوب خدمت رسانی می‌کنند باید مورد تشویق قرار گیرند.

۹۹۲۵ / 3013