۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83515210
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور چهار کشور در مسابقات قایقرانی بوشهر قطعی شد

بوشهر-ایرنا- رئیس هیات قایقرانی استان بوشهرگفت: حضور ورزشکاران کشورهای اسپانیا، ارمنستان، قطر و گرجستان در مسابقات بین‌المللی بزرگداشت روز بوشهر قطعی شد.

مهدی زارعی روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این دوره از مسابقات اسفندماه سال جاری و در ۲ رشته کایاک و کانو کانادایی برگزار می‌شود که علاوه بر چهار تیم یاد شده تیم‌های ملی ایران و منتخب بوشهر نیز حضور دارند.

وی بیان کرد: همچنین تیم قایقرانی گرجستان نیز مقرر شده به مدت یک ماه اردوی آماده‌سازی خود را در بوشهر برگزار کند.

زارعی یادآورشد: پارسال در نخستین دوره از مسابقات بین المللی قایقرانی به مناسب بزرگداشت روز بوشهر ۳۰ تیم داخلی و یک تیم از کشور اسپانیا حضور پیدا کرد.

رئیس هیات قایقرانی استان بوشهر گفت: گرجستان در ترکیب خود سه تن از قهرمانان مطرح جهانی دارد که این مهم به افزایش سطح کیفی مسابقات بین‌المللی بوشهر کمک شایانی می‌کند.

وی تصریح کرد: حضور کشورهای مختلف در بوشهر در ارتقا دانش فنی قایقرانان هم استانی و همچنین ایجاد انگیزه برای آنها تاثیر بسیار بالایی دارد.

زارعی ادامه داد: درآبان ماه نیز مسابقات انتخابی تیم ملی قایقرانی در ۲ رده سنی زیر ۲۳ سال و جوانان  در بوشهر برگزار می‌شود.

وی گفت: این رقابت‌ها از ۱۲ تا ۱۴ آبان ماه در ساحل دهکده گردشگری بوشهر در مسافت‎های ۲۰۰ و یکهزار متر برگزار می‌شود.

زارعی یادآورشد: این رقابت‌ها در رشته‌های کایاک و کانو کانادایی برگزار می‌شود که استان بوشهر نیز باتوجه به دارا بودن میزبانی با تیم‌های الف و ب خود در این ۲ رشته شرکت می‌کند.

 وی گفت: با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر ۲۴ فروند قایق حرفه‌ای با اعتبار یک میلیارد ریال به این هیات واگذار شده است.

زارعی افزود: این کمک تجهیزاتی بدون شک نقش چشمگیری برای توسعه فعالیت‎ رشته‌های قایقرانی در بوشهر ایجاد می‌کند.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =