دستگیری  سارق ۹ کیلوگرم شمش طلافروشان هرمزگان در یزد

بندرعباس- ایرنا- سارقی که ۹کیلوگرم شمش طلا را در هرمزگان از ۲ طلافروش بازار بندرعباس سرقت کرده بود، توسط ماموران پلیس آگاهی استان در یزد شناسایی و دستگیر شد.

رییس پلیس آگاهی هرمزگان در تشریح این خبر گفت: درپی مراجعه ۲ مالباخته وشکایت مبنی بر کلاهبرداری وسرقت ۹ کیلوگرم شمش طلا به ارزش ۳۶ میلیارد ریال، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت .
سرهنگ عبدالمجید کرمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: افراد مالباخته که در صنف طلا فروشی فعال هستند، در شکایت خود اعلام کردند فردی که مدتی در خرید وفروش طلا با آنان فعالیت داشته، طلای ساخته شده را به طلا فروشان تحویل می داده و معادل آن طلای آب شده (شمش) تحویل می گرفت.
 وی بیان داشت: متهم با طرح و برنامه ریزی و پس از جلب اعتماد مالباختگان به مغازه طلافروشی آنها مراجعه و اعلام می کند طلای ساخته شده تا چند دقیقه دیگر توسط همکارش خواهد رسید.
این مسوول انتظامی اظهار داشت: متهم جهت سرعت در کار، معادل وزن طلای سفارش داده شده طلای آب شده بمیزان ۹ کیلوگرم درخواست کرد که شاکیان مقدار طلای یاد شده را به فرد کلاهبردار دادند که نامبرده پس از چند دقیقه و با استفاده از شلوغی مغازه با طلای تحویل گرفته شده از مجتمع خارج شده است.
وی ادامه داد: مالباختگان پس از چند دقیقه با نامبرده تماس گرفته و باتوجه به پاسخگو نبودن و از دسترس خارج کردن تلفن، متوجه کلاهبرداری  متهم می شوند.
رییس پلیس آگاهی هرمزگان خاطرنشان کرد: بلافاصله کارهای لازم برای دستگیری متهم آغاز که با تحقیقات گسترده میدانی و اقدامات فنی و پلیسی، در نهایت مخفیگاه نامبرده در شهرستان یزد شناسایی شد. 
سرهنگ کرمی تصریح کرد: ماموران با گرفتن نیابت قضایی ب یزد اعزام و با تعقیب و مراقبت های لازم محل اختفا متهم را شناسایی کردند.
وی گفت: پس از کسب اطمینان از حضور وی در منزل، طی یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش علاوه بر طلاهای سرقتی، مقدار ۲ کیلو و ۳۱۵ گرم تریاک نیز کشف کردند.
رییس پلیس آگاهی هرمزگان اظهارداشت: متهم دستگیر شده پس از انجام تحقیقات و اعتراف به بزه انتسابی، به دادسرا اعزام و با قرار ۶۰ میلیارد ریال روانه زندان شد.
۷۱۹۵/۲۰۹۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =