توزیع دو هزار بسته فرهنگی بین دانش‌آموزان سیل‌زده گلستان آغاز شد

گنبدکاووس - ایرنا - معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی گلستان گفت: توزیع دو هزار بسته فرهنگی شامل کتاب و لوازم‌ تحریر در میان دانش‌آموزان سیل‌زده چهار شهرستان استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، علی وفایی روز یکشنبه در مراسم نواختن زنگ اجرای طرح مهربانی در مهر در دبستان دخترانه هجرت گنبدکاووس اظهارداشت: اجرای این طرح از روز گذشته در آق‌قلا آغاز شده و امروز در گنبدکاووس اهد اجرای آن هستیم و در روزهای آینده در دو شهرستان بندرترکمن و گمیشان اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح مهربانی در مهر یکی از طرح‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مناطق سیل زده است که در ادامه برنامه‌های قبلی مانند طرح بهار مهربانی، همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی شامل شعرخوانی، قصه‌گویی، مسابقه نقاشی، گلستان و سعدی‌خوانی و توزیع ۳۹۰ بسته لوازم تحریر امروز در گنبدکاووس برگزار شد.

معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی گلستان ادامه داد: با توجه به اینکه چهار شهرستان آق‌قلا، گنبدکاووس، بندرترکمن و گمیشان بیشترین آسیب را در حادثه سیل امسال در استان دیدند، این طرح در کنار طرح‌های فرهنگی دیگر برای کودکان و نوجوانان که مهمترین جامعه هدف نهادکتابخانه‌های عمومی به حساب می‌آیند با مشارکت آموزش و پرورش، کانون‌ پرورش فکری و انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی در این مناطق در حال اجرا است.

وفایی اضافه کرد: قسمتی از لوازم تحریر موجود در این بسته‌ها اهدایی مردم به انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی در شهرستان‌های استان و بخش عمده آن اهدایی خود این نهاد است.

علیرضا مجاهدی‌راد رییس اداره کتابخانه‌های عمومی گنبدکاووس نیز گفت: در مجموع ۳۹۰ بسته فرهنگی که ۴۰ بسته آن اهدایی هنگ مرزی اترک است شامل کتاب و لوازم تحریر و اسباب بازی بین دانش آموزان دبستان هجرت توزیع شد.   

کمال‌الدین نظرنژاد مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این مراسم گفت: دبستان دخترانه هجرت با بیش از ۸۰۰ دانش‌آموز در دو شیفت صبح و عصر در جریان سیل اوایل امسال خسارات فراوانی دید که با همکاری مسئولان مربوطه بازسازی شد و امروز شاهد اجرای طرح مهربانی در مهر در آن هستیم.

وی افزود: امسال از اول مهر ۸۱ هزار دانش‌آموز در تمام ۱۲ پایه تحصیلی و پیش‌دانشگاهی سال تحصیلی خود را در ۴۹۳ مدرسه گنبدکاووس آغاز کردند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

/۱۸۶۰/۳۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =