جشنواره قصه‌گویی در کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه اعلام کرد که بیست و دومین جشنواره قصه‌گویی استان از امروز (یکشنبه-۲۱ مهرماه) آغاز شد.

«مهناز فتاحی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی اواخر آذر ماه در تهران برگزار می شود از این رو به منظور مشخص شدن نمایندگان استان برای حضور در این دوره از جشنواره، قصه‌گوهای برتر استان را انتخاب خواهیم کرد.

وی افزود: برای انتخاب قصه‌گوهای برتر استان کرمانشاه فراخوان های لازم را صادر کردیم که در این مدت ۸۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره استانی ارسال شد و در مرحله پیش داوری ۵۱ اثر به مرحله نهایی راه یافتند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کرمانشاه گفت: مرحله نهایی بیست و دومین جشنواره قصه گویی استان از امروز به مدت سه روز در مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری (مرکز آفرینش) واقع در سه راه ۲۲ بهمن کرمانشاه برگزار می‌شود.

فتاحی با اشاره به برگزاری جشنواره قصه گویی در ۲ بخش صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای گفت: حدود ۴۵۰ نفر از شرکت کنندگان در بخش نمایش صحنه‌ای و مابقی در بخش قصه‌گویی ۹۰ ثانیه‌ای با هم به رقابت می‌پردازند.

به گفته وی، این دوره از جشنواره در سه رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال، ۱۸ سال به بالا و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها برگزار می‌شود.

۴۰ مرکز کانون پرورش کودکان و نوجوانان اکنون در استان کرمانشاه فعال است.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که حدود ۲۱ درصد از این جمعیت زیر ۱۵ سال سن دارند.
حدود ۱۰۰ هزار کودک و نوجوان در طول سال از برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بهره مند می شوند.

۸۰۶۶/۹۶۱۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها