مراکز مدیریت مهارت‌آموزی در استان اردبیل توسعه می‌یابد

اردبیل _ایرنا _ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از توسعه مراکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشجویی در شهرهای این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، محمد پورقلی روز یکشنبه در آیین افتتاح نمایندگی این مرکز در خلخال افزود: این مرکز با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان فنی و حرفه‌ای استان اردبیل و دانشگاه پیام نور خلخال به عنوان نخستین مرکز شهرستانی و دومین مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی استان اردبیل با رویکرد توانمندسازی دانشجویان و همچنین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در محل این دانشگاه آغاز بکار می‌کند.

محمد پورقلی با بیان اینکه راه‌اندازی این مراکز در سایر مناطق استان اردبیل به تناسب نیاز مناطق و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزش عالی در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: در این تفاهم‌نامه شرایط حرفه‌آموزی در کنار تحصیل در دانشگاه پیام نور و توجه به این اولویت که دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی صاحب یک حرفه و شغل باشد، آورده شده است.

وی گفت: اهمیت این طرح در این است که ما آموزش را به دانشگاه‌ها انتقال دادیم و نیاز نیست دانشجو برای کسب مهارت مرکز آموزش درسی خود را ترک کند و در همان محل هنگام تحصیل از آموزش‌های لازم ارائه شده توسط کارشناسان و مدرسان فنی و حرفه‌ای برخوردار خواهد شد.

او اظهار داشت: بعداز مرکز استان، مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان خلخال به عنوان مجهزترین مرکز با وجود بیش از ده‌ها کارگاه و آزمایشگاه و امکانات آموزشی در جنوب استان اردبیل است که برای آموزش بیش از ۷۰ رشته و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای فعالیت دارد.

احمد قنبری، معاون سیاسی ، امنیتی فرماندار خلخال نیز در این مراسم گفت: ظرفیت شهرستان خلخال در حوزه‌های مختلف بی‌نظیر بوده و برای بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها مهم‌ترین مبحث آموزش است که با اجرای این تفاهم‌نامه زمینه مهارت‌آموزی و اشتغال در مراکز علمی و دانشگاهی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید افزود: برای تولید بهتر، آموزش مناسب و برای رونق آن بهره‌گیری از آموزش‌ها به صورت صحیح و کارآمد می‌تواند به تحقق این شعار در کشورمان به دست دانشجویان کمک کند.
۷۱۱۹/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =