مزارع پرورش میگوی مند دشتی آلوده به بیماری لکه سفید نیست

بوشهر-ایرنا- فرماندار شهرستان دشتی گفت: سایت پرورش میگوی مند این شهرستان یکی از بزرگترین و با کیفیت ترین مزارع پرورش میگوی استان  است که به خاطر نظارت مستمر ماموران  دامپزشکی و مشارکت پرورش دهندگان میگو تاکنون هیچ بیماری در این مزارع پرورشی گزارش نشده است.

 عبدالله نادری روز یکشنبه در نشست با کارکنان دامپزشکی دشتی  افزود: سایت پرورش میگوی مند  با  ۴۰ مزرعه به مساحت ۸۰۰ هکتار است و پیش بینی می شود امسال بیش از ۲ هزار تن میگوپرورشی  از این سایتبرداشت شود.

وی اضافه کرد: امسال یکی از خواسته های به حق پرورش دهندگان میگو در سایت مند برقرسانی بود که این پروژه  با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان انجام شد و در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی اظهارداشت: تامین برق مطمئن و پایدار باعث بهبود و افزایش تولید و توسعه مزارع و حذب بیشتر سرمایه گذاران برای توسعه سایت پرورش میگوی مند خواهد شد.

فرماندار دشتی از نظارت های مستمر و منظم  کارکنان دامپزشکی در مزارع پرروش میگو مند،  مرغداری ها،  کشتکارگاه دام خورموج و واکسیناسیون دامداری ها و نظارت بر  چرخه از تولید  تا توزیع مواد غذایی در سطح شهرستان که باعث  تامین امنیت مواد غذایی  مردم شده قدردانی  کرد.

نادری یادآورشد: یکی از وظایف مهم ماموران دامپزشکی پیشگیری از بیماری های دامی و تامین گوشت سالم است.

رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی نیز گفت:  در شهرستان دشتی چهار مرکز تکثیر میگو فعالیت میکنند که همگی تحت نظارت مستمر  و شبانه روزی ماموران دامپزشکی شهرستان هستند.

احمد  ایزدی افزود: امسال در مزارع تکثیر دشتی بیش از ۲۵۵ میلیون لارو میگو تولید شده که با نظارت ماموران دامپزشکی دشتی سالم به مزارع پرورش میگو دشتی و استان بوشهر منتقل شد.

وی  افزود: یکی از ماموریت های مهم ماموران داپزشکی دشتی اجرای طرح  واکسنیاسیون  رایگان نیوکاسل برای حفظ اشتغال صنعت طیور بومی است  که از اول امسال  تاکنون ۵۰ هزار قطعه طیور بومی در دشتی با هدف ایمن بخشی  واکسینه شده است.

در این آئین از کارکنان شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی تجلیل شد.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

۷۲۰۶/۶۰۴۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =