۲۷ نفر در حادثه برخورد اتوبوس و تریلر در شیراز  مصدوم شدند

شیراز - ایرنا - بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری بین شهری با یک دستگاه تریلر در مبدا ورودی جنوب غرب شیراز منتهی الیه بلوار امیرکبیر ۲۷ مسافر اتوبوس مصدوم شدند.

دکتر محمد جواد مرادیان مدیر اورژانس  و فوریت‌های پزشکی استان فارس روز یک‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه دقایقی قبل رخ داد و برای انتقال مصدومان یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۶ خودروی آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است .

مرادیان افزود: تا کنون ۷ مصدوم این حادثه به بیمارستان شهید رجایی ، ۲ مجروح به بیمارستان مسلمین منتقل شدند و  مابقی  حادثه دیدگان نیز در سر صحنه مداوا شده اند .

پلیس راهنمایی و رانندگی هنوز علت این حادثه را اعلام نکرده است .

محور ورودی جنوب غرب شیراز ، این کلان شهر را به شهرستان‌های کازرون و ممسنی و همچنین استان‌های بوشهر و خوزستان متصل می‌کند و از مبادی پر رفت و آمد و پر حادثه است .

استان فارس مقام نخست تلفات در حوادث جاده‌ای را دارد ، مقامی که قابل افتخار نیست و تقریبا هر روز چراغ زندگی افرادی در این استان بر اثر سوانح جاده‌ای خاموش می شود ، وسایل نقلیه ، جاده و نیروی انسانی هر کدام سهمی در بروز حادثه دارند.

بر اساس گزارش رسمی پزشکی قانونی در سال گذشته (۱۳۹۷) استان فارس با ۱۳۵۷ نفر، کشته در سوانح رانندگی مقام نخست کشور را همچنان حفظ کرده است، مقامی که برای فارس هر سال تکرار می‌شود و قابل افتخار نیست، جایگاه نخست استان فارس در تصادفات رانندگی سال گذشته با فاصله ۳۸ کشته نسبت به جایگاه دوم تکرار شده است.

در سال‌های اخیر وضعیت راه‌های فارس نسبت به سال‌های گذشته توسعه یافته و اغلب راه‌های منتهی به مرکز استان به بزرگراه تبدیل شده اما به رغم این توسعه‌ها و حذف برخی نقاط حادثه ساز، هنوز محورهای پرترددی هستند که تصادفات منجر به مرگ زیادی در آنها روی می‌دهد.

۶۱۱۳

اخبار مرتبط