سندرز رقیب دموکرات خود را حامی سرمایه داری توصیف کرد

تهران – ایرنا – "برنی سندرز" سناتور ایالت "ورمونت " و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از حزب دموکرات، در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی به شدت به "الیزابت وارن"(Elizabeth Warren) هم حزبی خود و نامزد دیگر این انتخابات تاخت و وی را به طرفداری از "کاپیتالیسم - سرمایه داری" در سیاست اقتصادی آمریکا متهم کرد.

سندرز روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه "ای.بی.سی"(ABC) نیوز تلاش کرد با لحنی تند هر چه بیشتر خود را از سیاست های اقتصادی رقیب دموکرات خود الیزابت وارن دور و تاکید کرد که وی قوی ترین نامزد در این میان است.

سناتور ایالت  ورمونت دراین مصاحبه به  شبکه خبری ای.بی.سی گفت:تفاوت هایی بین من و الیزابت وارن وجود دارد، چرا که فکر می کنم وی (وارن) با تمام وجود یک سرمایه دار بوده و من نیستم؛ در واقع ما نیازمند یک تحول واقعی دراین کشور هستیم.

بنابر این گزارش، سندرز که  هفته گذشته به دنبال حمله قلبی تحت  عمل جراحی قرار گرفت اکنون  انتظار می رود تا هفته آینده بار دیگر به کارزار انتخاباتی بازگردد و در مناظره مقدماتی روز سه شنبه دموکرات ها در ایالت "اوهایو" شرکت کند.

وارن و سندرز تاکنون از حملات انتخاباتی درباره دیدگاه های سیاسی به یکدیگر اجتناب ورزیده و وارن اغلب در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود  که وی با سندرز در مورد مساله "بیمه درمانی همگانی" هم نظر است.

هم اکنون ۱۹ نامزد از حزب دموکرات درکارزار انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا باقی مانده اند.

بنابرآخرین آمار انتشار یافته از سوی تارنمای خبری آمریکایی"ریل کلیر پالتیکس" (realclearpolitics)  که در مورخ جمعه ۱۱ اکتبر(۱۹ مهرماه) منتشر شد، در نظرسنجی شبکه خبر فاکس نیز جو بایدن با ۳۲ درصد در صدر نامزدهای دموکرات قرار دارد و  پس از وی الیزابت وارن با ۲۲ درصد در رتبه دوم و برنی سندرز نیز با ۱۷ درصد آرا در مرتبه سوم قرار گرفته است.

اروپام **۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =