۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۹
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83515068
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور پاراتکواندو در پاراآسیایی ۲۰۲۲ قطعی شد

تهران- ایرنا- پاراتکواندو با رای قطعی کمیته پارالمپیک آسیا به طور رسمی مجوز حضور در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ را کسب کرد.

چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی، سال ۲۰۲۲ در شهر «هنگژو» چین برگزار می‌شود و پاراتکواندو برای اولین مرتبه مجوز حضور در این بازی‌ها را از کمیته بین‌المللی پارالمپیک کسب کرد.

محبوبیت جهانی رشته  تکواندو و پیشرفت روزافزون پاراتکواندو در دنیا و مقام‌های چشمگیر ورزشکاران این رشته باعث شد کمیته بین‌المللی پارالمپیک چنین تصمیمی بگیرد.

پیش از این، بازی‌های پارا پن‌امریکن و بازی‌های پاراآفریقا شاهد رقابت‌های پاراتکواندوکاران بود.

سال آینده نیز برای نخستین بار پاراتکواندو در بازی‌های پارالمپیک توکیو حضور خواهد داشت و از هم اکنون نیز مجوز ورود به پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کرده است.

دکتر چانگ وان چو، رییس فدراسیون جهانی تکواندو در خصوص رای کمیته مبنی بر حضور پاراتکواندو در بازی‌های پاراآسیایی، گفت: افتخار بزرگی نصیب ما شده و خانواده بزرگ تکواندو و پاراتکواندو از کمیته پارالمپیک آسیا تشکر می کند که چنین امتیاز به حقی را به ما اعطا کرده است.

وی افزود: پایبندی به تعهدات از سوی ما و حضور چشمگیر پاراتکواندو در این آوردگاه، به آنها اثبات خواهد کرد که تصمیمشان درست و بجا بوده است. آماده همکاری با کمیته پارالمپیک آسیا هستیم و یقین داریم با اقتدار به موفقیت‌های بزرگی دست خواهیم یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =