صنعت کشور باید همراه با پیشرفت فناوری‌های نوین حرکت کنند

تهران- ایرنا- مدیر دبیرخانه ستاد نانو گفت: صنایع کشور باید خود را همراه با تغییرات فناوری‌های روز دنیا پیش ببرند و از پیچش و پیشرفت این تغییرات جا نمانند.

علی محمد سلطانی روز یکشنبه در مراسم امضا قرارداد همکاری بین شرکت‌های دانش بنیان و صنایع در آخرین روز از نمایشگاه بین المللی فناوری نانو افزود: جاده اقتصاد، صنعت و تولید به طور مرتب در حال پیچش و تغییرات است و با توجه به فناوری‌های نوین اگر صنعت نتواند در این پیچش همراه باشد جا مانده و دچار مشکل می‌شود.
وی ادامه داد: امیدواریم با فناوری نانو کمک کنیم که تعداد زیادی از شرکت های ما در این مسیر اقتصادی جدید حرکت کنند و از آن جا نمانند.
سلطانی اظهار داشت: فناوران باید با واحدهای صنعتی پیش روند چرا که به تنهایی نمی‌توانند عمل کنند و محصول خود را به تولید صنعتی برسانند، در این راستا در اقتصاد پایدار واحدهای صنعتی نیز  باید از فناوری های نوین استفاده کنند.
مدیر دبیرخانه ستاد نانو گفت: البته واحدهای صنعتی ما به خوبی درک کرده اند که با استفاده از فناوری نانو می توانند به ارزش افزوده بالایی از بازار دست یابند.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو به عنوان بزرگترین مرکز گردهمایی فناوران این حوزه پنجشنبه ۱۸ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی آغاز به کار کرد و تا ۲۱ مهرماه ادامه دارد.

در این دوره از نمایشگاه ۲۰۰ شرکت و نهاد حضور فعال دارند، همچنین از کشورهای ترکیه، اتیوپی، عراق، افغانستان، آفریقا، آذربایجان، اندونزی و کشورهای حوزه سی آی اس در این دوره از نمایشگاه حضور دارند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =