فعالیت نامزدهای احتمالی انتخابات توسط ناظران شورای نگهبان رصد می‌شود

مشهد- ایرنا- مسئول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی گفت: فعالیت نمایندگان کنونی مجلس شورای اسلامی و یا افرادی که در معرض نامزدی و شرکت در انتخابات هستند توسط ناظران شورای نگهبان در استان رصد می‌شود.

محمد کمال سرویها روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نظارت، جمع آوری اطلاعات و رصد در طول سال به وسیله شبکه ای ۱۷ هزار نفری زیر نظر هیات نظارت استان انجام و در پرونده هریک از نامزدهای ذکر شده ثبت می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون فعالیت رسمی هیات نظارت استان خراسان رضوی آغاز نشده است بلکه احکام پنج عضو هیات مرکزی شامل حجت الاسلام محمدحسین محرابی، غلامعلی صادقی، ابوالفضل غفاری، سید امیر شوشتری و اینجانب ابلاغ شده است و پس از آغاز رسمی فعالیت، هیات نظارت عملکرد نظارتی خود را انجام خواهد داد.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی گفت: احتمالا پس از پایان ماه صفر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات خراسان رضوی با  نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خراسان رضوی دیدار و گفت و گویی خواهد داشت و سپس فعالیت رسمی خود را آغاز می کند و در نشستی مطبوعاتی پاسخگوی رسانه ها خواهد بود.  

طبق اصل ۹۹ قانون اساسی، نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و همه پرسی و مراجعه به آرای عمومی وظیفه شورای نگهبان است.  

پس از تشکیل هیات نظارت در استان، هیات‌های نظارت در شهرستان‌ها و به تبع آن در بخشداری‌ها نیز تشکیل می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند امسال برگزار می‌شود.

۳۲۲۱/۱۹۲۲ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =