جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در زاهدان آغاز به کار کرد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: بیست‌ودومین جشنواره‌ بین المللی قصه‌گویی با حضور برترین قصه‌گویان این استان امروز /یکشنبه/ در مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زاهدان آغاز به کار کرد.

معصومه هادی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فراخوان این رقابت شهریور سالجاری در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای و صحنه‌ای با شعار "آینده ساختنی است" در ۲ بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای منتشر شد.

وی گفت: بخش صحنه‌ای شامل رقابت ملی و بین‌الملل است که شرکت‌کنندگان بخش ملی را دختران و پسران نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در بخش بین‌الملل نیز برگزیدگان ۲۱ دوره گذشته جشنواره در مراحل منطقه‌ای، ملی، بین‌الملل، قصه‌گویان و مجریان دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور هستند که به همراه داوطلبان سایر کشورها در این جشنواره شرکت می‌کنند.

وی بیان کرد: برگزیدگان این جشنواره به مرحله‌ منطقه‌ای راه خواهند یافت.

هادی اظهار داشت: این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی، ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و موثر میان قصه گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و اساتید حوزه قصه و قصه‌گویی، احیای سنت قصه‌گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه‌گویان در جشنواره، برنامه‌ریزی در جهت تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه‌گویی و مشارکت مردم و ترویج فرهنگ قصه‌گویی به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ ساز در جامعه برگزار می‌شود.

وی افزود: برای مرحله کتابخانه‌ای بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سیستان و بلوچستان ۴۵۱ نفر در سایت جشنواره نام‌نویسی کردند که پس از رقابت، ۶۳ نفر در بخش‌های زنان و ۲۴ نفر مردان، ۳۴ نفر دختر و پسر و پنج نفر پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌ به مرحله استانی معرفی شدند که از امروز تا سه‌شنبه به رقابت خواهند پرداخت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در بخش علمی نیز چهار اثر پژوهشی به دبیرخانه استانی ارسال شده است.

وی ادامه داد: صادق کیانی مقدم ناظر و یکی از داوران این دوره از جشنواره است و ویدا عطابخشی، فاطمه موسوی‌ثابت و سه عضو نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، ابوالفضل خزایی، محیا ناظری و مریم خسروی دیگر داوران بیست‌ودومین جشنواره قصه‌گویی هستند.

هادی همچنین از برگزاری نشست تخصصی قصه‌گویی با عنوان "قصه‌گویی؛ از انتخاب تا اجرا" به صورت ویدیوکنفرانس برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این نشست توسط حسن دولت‌آبادی، دکترای کارگردانی و نمایشنامه‌نویس در زاهدان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: مرحله‌ استانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در زاهدان از ۲۱ تا ۲۳ مهر در سالن سینمای مجتمع کانون در حال برگزاری است.

۹۹۲۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =