«کیارستمی و عصای گمشده» در کشور سوارز درخشید

تهران- ایرنا- «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمود رضا ثانی برگزیده چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های مستقل سالتو اروگوئه در آمریکای جنوبی شد.

چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های مستقل سالتو اروگوئه که از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه (۱۴ تا ۲۶ اکتبر) در کشور اروگوئه برگزار می‌شود میزبان این مستند بلند ایرانی است که پیش‌تر نیز در جشنواره‌های اوراسیا از کشور روسیه، کوهستان سبز و تندیس طلایی از کشور امریکا درخشیده است.

اروگوئه در ۲۵ سال گذشته نمونه بارز یک الگو اقتصادی و فرهنگی درخشان بوده است. بعد از جنگ جهانی دوم؛ سینمای اروگوئه تولیدات ملی و مشترک خود را با همسایگانش افزایش داد. از سال ۲۰۰۰ به این‌سو، سینمای اروگوئه پیشرفت فراوانی در صنعت فیلم‌سازی داشته است و اگرچه هنوز فیلم‌های مشترک با همسایگانش می‌سازد اما بدنه خود را قوی‌تر کرده است.

در میان کشورهای آمریکای جنوبی، اروگوئه‌ قطعاً دارای یک بدنه‌ سینمایی بسیار قوی‌ است و همین پیشینه باعث شده فرهنگ و سنت مردم اروگوئه با فیلم و سینما بسیار رابطه‌ی تنگاتنگی داشته باشد.

فیلم بلند ۹۰ دقیقه‌ای «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمود رضا ثانی و تهیه‌کنندگی بهروز نشان روایت تازه‌ای از برگزاری کارگاه آموزشی‌ و آموزه‌های عباس کیارستمی در کشورهای اسپانیا و کلمبیا است.

محمودرضا ثانی به مدت ۴ سال، زمانی که کیارستمی ورکشاپ‌های سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، نوع نگاه یک مؤلف، دیدگاه و جهان بینی کیارستمی را به تصویر کشید.

کیارستمی در این فیلم مانند کودکی است که همچنان بازی‌های جدید را کشف می‌کند و به گفته خودش سینما برای او بازگشت به دوران کودکی و مثل بازی می‌ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =