جایزه امام محمد باقر(ع) از محل نیات خیر واقفان به نخبگان اهدا می‌شود

شیراز- ایرنا- بنیاد نخبگان استان فارس، اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان فارس و مجمع خیرین‌ نخبه‌پرور فارس توافق کردند جایزه نخبگانی امام محمدباقر(ع) از محل نیات خیر واقفان و نیک‌اندیشان به نخبگان و مستعدان برتر استان با هدف حمایت مادی از این افراد تعلق گیرد.

در جلسه‌ای که برای انجام این توافق با حضور مدیرکل دفترتوسعه اثربخشی و اثرگذاری سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان و رئیس بنیاد نخبگان فارس و مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان فارس برگزار شد، مقرر شد از این جایزه در هفته وقف رونمایی و فرآیند اجرایی آن آغاز شود.
بیست‌ و هفتم ماه صفر در تقویم رسمی‌کشور به نام روز وقف نامیده شده است.
منصور انبیاء مدیرکل دفتر توسعه اثربخشی و اثرگذاری سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان در این جلسه به فعالیت‌هایی که در استان‌های دیگر مانند مازندران و زنجان با کمک سازمان اوقاف و امورخیریه در حال انجام است اشاره کرد و گفت: استان فارس با تشکیل مجمع خیران نخبهپرور فارس در این زمینه پیشتاز و الگوست و انتظار می‌رود با حمایت‌های اداره‌کل اوقاف و امورخیریه فارس و هدایت منابع مالی خیران و واقفان به این مساله، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای استان باشیم.
وی با اشاره به بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و تحسین پیشرفت‌های علمی این شرکت‌ها توسط معظم له بیان کرد: رهبر معظم انقلاب همیشه به حمایت از نخبگان و در نتیجه آن تقویت اقتصاد دانش بنیان تاکید دارند و شایسته است که خیران و نیک اندیشان نیز به این مقوله وارد و باعث پیشرفت همه جانبه کشور شوند.
حبیب شریف رئیس بنیاد نخبگان استان فارس و مدیر عامل مجمع خیران نخبه پرور و فارس نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های بنیاد نخبگان و مجمع خیران اظهارکرد: برای ترغیب خیران و ورود آنان به عرصه حمایت از نیروی انسانی نخبه،فعالیت‌های خوبی انجام شده ولی نیاز است سازمان‌هایی که متولی امور خیریه هستند در این زمینه اقدامات فرهنگساز بیشتری  انجام دهند.
حجت الاسلام و المسلمین سیدعباس موسوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس نیز در این جلسه با تاکید بر اهتمام رهبر معظم انقلاب در حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر کشور گفت:مطمئنا حمایت از این افراد برکات فراوانی را برای کشور خواهد داشت چون باعث ماندگاری نخبگان در کشور و اثرگذاری علمی و اقتصادی آنان بر جامعه خواهد بود.
وی افزود: این مساله امر مبارکی است و مورد نیاز امروز جامعه ایران است و اداره‌کل اوقاف و امورخیریه فارس آمادگی کامل دارد تا در این زمینه با بنیاد نخبگان و مجمع خیران نخبه‌پرور فارس همکاری داشته باشد و تلاش خواهیم کرد تا خیران و واقفان را در زمینه ورود به این عرصه تشویق کنیم.
۹۲۵۴ /۱۸۷۶