۶۵درصد دانش آموختگان فنی حرفه ای استان بوشهر مشکل اشتغال ندارند

بوشهر- ایرنا - استاندار بوشهرگفت: ۶۵ درصد دانش آموختگان رشته های فنی حرفه ای این استان مشکل اشتغال ندارند که این مهم نشان دهنده اهمیت مهارت است که منجر به اشتغال دانشجویان شده است.

عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست با دانشجویان، اساتید و مسئولان دانشگاه فنی حرفه ای استان بوشهر با اشاره به آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها افزود:باتوجه به اینکه دغدغه مسوولان ایجاد فرصت های جدید شغلی و رفع مشکل بیکاری است می‌طلبد که با تعریف ساز و کارهای موردنیاز مهارت آموزی در دانشگاه‌ها زمینه تحقق این مهم فراهم شود.

وی یادآورشد: در این زمینه تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز حائز اهمیت ویژه‌ای است چرا که این مهم در ایجاد فرصت‌های شغلی نقش قابل توجهی ایفا می‌کند.

استاندار بوشهر گفت:عبور از جنگ اقتصادی تحمیل شده به کشور نیازمند بکارگیری توان و تخصص دانشگاهیان، نخبگان و کارآفرینان است.

گراوند اظهارداشت:دانشجویان قشر مهم و تاثیرگذار جامعه هستند که می‌توانند در ساختن آینده کشور نقش ارزشمندی ایفا کنند.

وی بیان کرد: فقدان ارتباط بین مراکز علمی و دانشگاهی با صنعت و تولید از مشکلات اساسی است که باید این موضوع مرتفع شود چراکه این مهم منجر به اعتلای کشور خواهد شد.

استاندار بوشهر یادآورشد: بخش صنعت نیازمند حضور کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان است و چنانچه این مهم اتفاق بیفتد واحدهای تولیدی میتوانند فعالیت مستمر داشته و در ایجاد اشتغال موثر باشند.

 وی گفت: در شرایطی که دشمنان به دنبال زمین‌گیر کردن اقتصاد ما هستند باید نخبگان و دانشگاهیان کمک کنند تا از این مرحله به سلامت عبور کنیم.

گراوند در ارتباط با برخی مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای استان بوشهر نیز قول حمایت و تلاش برای رفع آنها داد.

 در این آیین، دانشجویان و اساتید دانشگاه فنی حرفه ای استان نیز دغدغه ها و مشکلات خود را مطرح کردند.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =