تیم والیبال شهرداری تبریز به اسپوتا آذر درنای ارومیه واگذار می‌شود

تبریز- ایرنا - اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه امروز این شورا، واگذاری امتیاز لیگ برتری تیم والیبال شهرداری تبریز به شرکت اسپوتا آذر درنای ارومیه را تصویب کردند.

به گزارش ایرنا،  این لایحه ۷ رای موافق و ۶ رای مخالف داشت.

بر این اساس شهرداری تبریز مجوز مذاکره با شرکت مذکور را جهت واگذاری امتیاز لیگ برتری تیم والیبال خود را از شورای اسلامی شهر دریافت کرد.

بنا بر اعلام قائم مقام شهردار تبریز، شرکت اسپوتا آذر درنای ارومیه تنها مشتری امتیاز لیگ برتری تیم والیبال شهرداری تبریز است.

رسول موسایی گفت: رایزنی ها برای حفظ امتیاز لیگ برتری تیم والیبال شهرداری تبریز در این شهر بی نتیجه بوده است.

وی اظهار داشت: شهرداری تبریز از لحاظ قانونی اجازه تیم‌داری ندارد و بر این اساس مدتی قبل برای واگذاری امتیاز تیم های فوتبال و والیبال شهرداری تبریز فراخوان دادیم تا متقاضیان پیشنهادات خود را ارائه دهند که غیر از فوتبال، دیگر تیم های ما هیچ پیشنهادی دریافت نکردند.

وی ادامه داد: تنها یک پیشنهاد برای تیم والیبال شهرداری تبریز دریافت کردیم که آن هم از شهر ارومیه است و به صورت مکتوب به ما ارائه شده است.

موسایی افزود: مجوز مذاکره شهرداری تبریز با شرکت مذکور جهت واگذاری امتیاز لیگ برتری تیم والیبال از سوی شورای شهر صادر شده و فدراسیون والیبال و سازمان ورزش و جوانان هم مخالفتی با این انتقال ندارد.

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز هم گفت: شهرداری تبریز باید در ورزش همگانی توجه و سرمایه گذاری داشته باشد و تیم های قهرمانی را به شرکت ها و کارخانجات واگذار کند.

سعید نیکوخصلت افزود: شادی و نشاط ورزش قهرمانی زودگذر و کوتاه است و ما باید بجای این شادی های زودگذر، عادت به ورزش برای همه و ایجاد نشاط مداوم را از طریق ورزش همگانی ایجاد کنیم.

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز، خاطرنشان کرد: امتیاز لیگ برتری تیم والیبال شهرداری تبریز به دلیل عدم مجوز لازم شهرداری تبریز برای تیم‌داری واگذار می شود.

نیکوخصلت با تاکید بر لزوم توجه بیشتر شهرداری تبریز به ورزش همگانی، عنوان کرد: اکنون نیاز شهر ما در ورزش، توجه به ورزش همگانی به‌خصوص برای کودکان و سالمندان و همچنین توسعه ورزش در آموزش و پرورش است.

وی افزود: برای رشد ورزش قهرمانی، باید اجازه دهیم تا بخش صنعت و خود وزارت ورزش و جوانان وارد شود و شهرداری تبریز به ورزش همگانی توجه کند.

به گزارش ایرنا، تیم والیبال شهرداری تبریز که سال گذشته با هدایت عادل بناکار در لیگ برتر حضور پیدا کرد به دلیل مشکلات مالی در نیم فصل تعدادی از بازیکنان خود را از دست داد.

مسئولان باشگاه شهرداری تبریز برای سال جاری تصمیم گرفتند تا در رشته والیبال تیم داری نکنند و در خرداد ماه امسال انصراف خود را از حضور در لیگ اعلام کردند.

۳۰۷۱/۹۸۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =