۱.۵ میلیون زائر اربعین از لرستان عبور کردند

خرم‎آباد - ایرنا - رییس ستاد اربعین لرستان گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر اربعین از این استان به سمت خوزستان و ایلام عبور کرده‎اند.

حمید کشکولی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پیش بینی شده بود ۲ میلیون زائر داخلی و خارجی اربعین حسینی برای ورود به کشور عراق از محورهای استان تردد کنند که با توجه به استقبال کم سابقه مردم از این رویداد بزرگ، این رقم افزایش خواهد یافت.

وی اظهار داشت:‌ ۲ مسیر اصلی تردد زائران از محور اراک - بروجرد و شرق استان در محور اصفهان - الیگودرز پذیرای زائران هستند که پیش بینی می شود امسال ۱۰۰ هزار زائر خارجی که از مرزهای شرقی وارد کشور شده اند از مسیر الیگودرز برای رسیدن به مرزهای ایلام و خوزستان عبور کنند.

وی با اشاره به تامین حدود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی لرستان برای جابجایی زائران اربعین ادامه داد:  افرادی که مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب می کنند باید حتما آب آشامیدنی به همراه خود داشته باشند چراکه حدود ۲ کیلومتر ابتدای ورودی به کشور عراق، امکانات چندانی وجود ندارد.

وی با اشاره به نام نویسی حدود ۸۵ هزار زائر لرستانی در سامانه سماح گفت: برای ۶۶ موکب استان پروانه صادر شده که از این تعداد ۲۷ واحد در نجف، کربلا، کوت و سامرا هستند و موکب مرکزی لرستان در مهران روزانه از ۱۵ هزار نفر پذیرایی می کند.

کشکولی گفت: با توجه به اینکه ظرفیت پارکینگ ها در مهران پر شده پیشنهاد می شود زائران برای رفتن به مرز از وسایل  نقلیه عمومی استفاده کرده و مسیر پل زال - اندیمشک - دهلران و مهران را به جای مسیر ایلام انتخاب کنند.

۷۲۶۹/۶۰۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =