خانواده‌ها باید در مدارس تشکل‌های پویا داشته باشند

تهران- ایرنا- مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده‌ها باید در قالب این انجمن در مدارس تشکل‌های پویایی داشته و رسالت‌ها و اختیاراتی را که ازطریق قوانین در اختیار دارند، محقق کنند.

«نورعلی عباسپور» روز یکشنبه در انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس استعدادهای درخشان که در دبیرستان علامه حلی منطقه ۱۶ برگزار شد، افزود: خانواده ها باید در سیاست گذاری، برنامه و اجرا همراه مدرسه بوده و در فعالیت های مدرسه شرکت کند.

وی همچنین خواستار افزایش ارتباط انجمن اولیا و مربیان با سایر نهادها شد و اظهارداشت: هدف ما بر طبق اسناد وزارت آموزش و پرورش و برنامه های ارائه شده به مجلس این است که خانواده به عنوان رکن تربیت در هر مدرسه مورد توجه قرا گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در سند تحول بنیادین بر این نکته توجه شده است که خانواده باید در تمام سطوح تصمیم گیری حضور داشته باشد. خانواده باید در سیاست گذاری، برنامه و اجرا همراه مدرسه بوده و در فعالیت های مدرسه شرکت کند.
مدیر کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش به این دلیل انتخابات را مهم عنوان کرد که خانواده ها از طریق این انجمن مطالبات خود را دنبال می‌کنند.
عباسپور ادامه داد: تاکید ما بر این است که انجمن اولیا و مربیان محدود به آموزش و پرورش نبوده و کارکرد و مطالبات آن تنها در منطقه نباید دنبال شود.
ویافزود: در بین انجمن افراد صاحب نظر هستند که می توانند بخش مهمی از مطالبات حوزه آموزش و پرورش را از سازمان های دیگر دنبال کنند. با دولت و مجلس رایزنی کرده و اهداف انجمن را پیگیری کنند.
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: حدود ۳۰ میلیون خانواده در کشور داریم که اگر این تعداد اهداف این انجمن را دنبال کنند، می توانند گفتمان غالبی را به نفع آموزش و پرورش رقم بزنند.
عباسپور افزود: اگر تعلیم و تربیت کشور سر و سامان بگیرد زمینه ای دیگری نیز در این راستا سر و سامان می گیرد. اهمیت این کار مشخص است اما اینکه با چه ساز و کارهایی باید به آنجا برسیم همکاری انجمن و خانواده ها دردنقشی فراتر از درون مدرسه  بوده و برداشتن گام هایی موثر در جهت آرمان های حوزه تعلیم و تربیت است.
وی خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که خانواده ها در قالب انجمن تشکل های پویایی داشته و رسالت ها و اختیاراتی را که از طریق قوانین در اختیار دارند، محقق کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =