۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83515013
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج تن مواد غذایی فاسد در خلخال معدوم شد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی و خدمات از کشف و معدوم‌سازی پنج تن مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته و فاقد نشان استاندارد در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، دکتر ابوالفضل باقری روز یکشنبه در آیین گرامیداشت سالروز جهانی غذا افزود: این میزان مواد غذایی فاسد در ۶ ماه اول امسال از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی،اماکن صنفی و واحدهای تجاری این شهرستان کشف و معدوم شد.

او به انجام چهار هزار و ۱۱۰ مورد بازرسی بهداشتی از مکان‌های تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی، نانوایی‌ها و اماکن صنفی مرتبط با بهداشت عمومی این شهرستان در ۶ ماه اول امسال اشاره کرد و گفت: از ۳۷۰ مورد نمونه‌برداری میکروبی از واحدهای صنفی ۶ مورد مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۶۱۶ مورد بازرسی بهداشتی از نانوایی‌های این شهرستان صورت گرفته ، اظهار داشت: برغم تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش کیفیت نان از جمله پلمب و تعطیلی ۲ واحد نانوایی متخلف و ۲۵ مورد اخطار به نانوایان برخی از نانوایی‌ها همچنان به موازین بهداشتی و پخت نان مرغوب بی‌توجه هستد که این کار منجر به تشدید برخورد با متخلفان می‌شود.

داور کاظمی ، مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی خلخال نیز در این آیین با تاکید بر اینکه متصدیان آرایشگاه‌های خلخال تنها مجاز به انجام فعالیت‌های قید شده در پروانه فعالیت صنفی خود هستند، گفت: با هدف پیشگیری از تخلف در نیمه اول امسال ۴۰۳ مورد بازدید و بازرسی بهداشتی از آرایشگاه‌های زنانه و مردانه صورت گرفته و این کار منجر به پیشگیری از انجام تخلفاتی از جمله خال‌کوبی ،تاتو ،کاشت ناخن و دیگر امور غیرمرتبط شده است.

او اظهار داشت: از ۱۱۰ آرایشگاه زنانه شناسایی شده در خلخال ۵۰ واحد دارای پروانه فعالیت از اتاق اصناف بوده و فعالیت بیشتر آرایشگاه‌های زنانه فاقد پروانه فعالیت در منزل مسکونی مانع از ورود بازرسان به این اماکن و بازرسی از نحوه کار آنها می‌شود.

وی با هشدار به احتمال آلودگی افراد به ویروس بیماری هپاتیت و اچ آی وی از طریق استفاده از امکانات فاقد استریل در آرایشگاه‌های زنانه برای انجام امور مربوط به تاتو ،خالکوبی و کاشت ناخن افزود: فعالیت در زمینه‌های یاد شده نیازمند داشتن مجوز بهداشتی و کسب مجوزهای مورد نیاز از

دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط است و دارندگان پروانه فعالیت آرایشگاه زنانه تنها اجازه فعالیت در زمینه اصلاح سر و صورت را دارند.

وی به تلاش برای راه‌اندازی دفتر خدمات سلامت در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با ایجاد این دفتر خدمات مربوط به بازرسی و نظارت‌های بهداشتی بر اماکن صنفی از طریق گردانندگان بخش خصوص این دفتر به بازار ارائه خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =